Anslag · inntektsår 2025
Oilers Holding AS
Org.nr. 996368106 · AS · Aktiviteter i idrettslag og -klubber · Stavanger
Aksjene i Oilers Holding AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 289 839 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 43,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Oilers Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −5,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,81 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Oilers Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 2,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 470 575 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Oilers Holding AS?
Fra 2023 til 2024 falt egenkapitalen med 2,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 11,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 4,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (713 255 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 20,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 187 176 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 443 359 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Oilers Holding AS?
Oilers Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (32,3 % gjennom Job Holding AS → GSG Invest AS), Personlig eier B (32,3 % gjennom Job Holding AS → Ylva Invest AS), Personlig eier C (7,2 % gjennom Job Holding AS → Not Holding AS), Personlig eier D (6,5 % gjennom Gis Holding AS) og Personlig eier E (6 %), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Oilers Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Job Holding AS → GSG Invest AS | 32,3 % | 14,1 mill. kr | 123 857 kr |
| Personlig eier B gjennom Job Holding AS → Ylva Invest AS | 32,3 % | 14,1 mill. kr | 123 857 kr |
| Personlig eier C gjennom Job Holding AS → Not Holding AS | 7,2 % | 3,1 mill. kr | 13 835 kr |
| Personlig eier D gjennom Gis Holding AS | 6,5 % | 2,9 mill. kr | 10 913 kr |
| Personlig eier E | 6 % | 2,6 mill. kr | 8 789 kr |
| Personlig eier F | 5 % | 2,2 mill. kr | 4 294 kr |
| Personlig eier G gjennom Westhawk AS | 5 % | 2,2 mill. kr | 4 294 kr |
| Personlig eier H | 3,1 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bra Invest AS | 2,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 54,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 43,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 289 839 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 443 359 kr
Hendelser i eierkjeden
- WESTHAWK AS gikk fra 21,2 % til 5 % av aksjene i OILERS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JOB HOLDING AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (113,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (125,3 mill. kr).
- JOB HOLDING AS gikk fra 100 % til 65 % av aksjene i VENDOR INFORMATION AND TRADE CENTRE AS i 2025.
- GIS HOLDING AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i ONETIMER AS i 2025.
- WESTHAWK AS gikk fra 21,2 % til 5 % av aksjene i OILERS HOLDING AS i 2025.
- JOB HOLDING AS delte anslagsvis ut 95 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (91,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (25,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (21,7 mill. kr).
- GSG INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,5 mill. kr).
- Finansinntektene i GSG INVEST AS steg fra 2,2 mill. kr i 2023 til 10,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i YLVA INVEST AS steg fra 69 253 kr i 2023 til 7,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i YLVA INVEST AS økte med 5,3 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 2,9 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.