Anslag · inntektsår 2025
Brekken Eiendom AS
Org.nr. 996346269 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Vestvågøy
Aksjene i Brekken Eiendom AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 36 196 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Brekken Eiendom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2023–2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Brekken Eiendom AS?
Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 1,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 193 105 kr i inntektsårene 2023–2024.
Hvordan har det gått med Brekken Eiendom AS?
Fra 2022 til 2024 falt egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 107 331 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (144 776 kr).
Hvem eier Brekken Eiendom AS?
Brekken Eiendom AS eies til slutt av Runar Brekken (50 % gjennom RB Invest AS), Matias Nordahl Carlsen (9,5 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 1 AS), Ane Nordahl Carlsen (9,5 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 2 AS), Anna Nordahl Carlsen (9,5 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 3 AS) og Matilde Pauline Nordahl Neby (9,5 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 4 AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Brekken Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Runar Brekken gjennom RB Invest AS. Eier også aksjer i Saga Pure ASA (0,01 %), Barents Blue AS (under 0,01 %), Nos Nova AS (under 0,01 %), Zelluna ASA (under 0,01 %) | 50 % | 5,4 mill. kr | 36 196 kr |
| Matias Nordahl Carlsen gjennom Grafo AS → Grafo Holding 1 AS. Eier også aksjer i Lofotlys AS (50 %), Norway Live AS (0,12 %) | 9,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Ane Nordahl Carlsen gjennom Grafo AS → Grafo Holding 2 AS. Eier også aksjer i Norske Skog ASA (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) | 9,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Anna Nordahl Carlsen gjennom Grafo AS → Grafo Holding 3 AS | 9,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Matilde Pauline Nordahl Neby gjennom Grafo AS → Grafo Holding 4 AS | 9,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Petra Adeleide Evensdatter Carlsen-Andreassen gjennom Grafo AS → Grafo Holding 5 AS | 9,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Even Carlsen gjennom Grafo AS | 2,5 % | 268 982 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 89 993 kr
Hendelser i eierkjeden
- GRAFO AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i P BOLIGUTLEIE AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i ISBRE HEIM AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 11,2 % til 0 % av aksjene i PIONEER PROPERTY GROUP ASA i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 10,7 % til 8,9 % av aksjene i PIONEER INVESTOR DX AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i MINING AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i UNIFRACTAL AS i 2025.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (718 220 kr).
- GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 198 kr).
- GRAFO HOLDING 3 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 207 kr).
- GRAFO HOLDING 4 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (722 321 kr).
- GRAFO AS delte anslagsvis ut 48 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (723,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (58,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (734 mill. kr).
- GRAFO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SG1 HOLDING AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i GRILLEN 2 AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i PINGDATA AS i 2024.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 368 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 1 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 928 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 2 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 3 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 935 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 3 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 4 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 375 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 4 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Ryt Invest AS
- Eierandel i: Toad Eiendom AS
- Eierandel i: Lofoten Mat og Vin AS
- Eierandel i: TT Eiendom Hadsel AS
- Eierandel i: Kjeøya AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.