Anslag · inntektsår 2025
Knapstad Næring AS
Org.nr. 996300897 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Sarpsborg
Aksjene i Knapstad Næring AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Knapstad Næring AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 25,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,4 % av den samme verdien, så avkastningen er 63,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Knapstad Næring AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 220 623 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 37 116 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Knapstad Næring AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 220 623 kr. Bankinnskuddene økte med 10 538 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 43,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (28 663 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 15 534 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 17 817 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Knapstad Næring AS?
Knapstad Næring AS eies til slutt av Personlig eier A (30 % gjennom Ove Skår Gruppen AS → Brox AS), Personlig eier B (11,2 % gjennom Ove Skår Gruppen AS → Skule Reiersen AS), Personlig eier C (11 % gjennom Ove Skår Gruppen AS → Jan Erling Grav Invest AS), Personlig eier D (10,5 % gjennom Ove Skår Gruppen AS → Rogu Invest AS → Freskus AS) og Personlig eier E (10,5 % gjennom Ove Skår Gruppen AS → Rogu Invest AS → Lumiluna Holding AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Knapstad Næring AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ove Skår Gruppen AS → Brox AS | 30 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Ove Skår Gruppen AS → Skule Reiersen AS | 11,2 % | 396 671 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Ove Skår Gruppen AS → Jan Erling Grav Invest AS | 11 % | 389 588 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Ove Skår Gruppen AS → Rogu Invest AS → Freskus AS | 10,5 % | 371 879 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Ove Skår Gruppen AS → Rogu Invest AS → Lumiluna Holding AS | 10,5 % | 371 879 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Ove Skår Gruppen AS → Rogu Invest AS → Skåda AS | 10,5 % | 371 879 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Ove Skår Gruppen AS → Morten Bergerud-Karlsen AS | 6 % | 212 502 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Ove Skår Gruppen AS → Rogu Invest AS | 3,5 % | 123 960 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Ove Skår Gruppen AS → Marvin AS | 2 % | 70 834 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Ove Skår Gruppen AS → Skule Reiersen AS → Katrei AS | 1,4 % | 49 584 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Ove Skår Gruppen AS → Skule Reiersen AS → Loreta AS | 1,4 % | 49 584 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Ove Skår Gruppen AS → Bukholm Holding AS | 1 % | 35 417 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Ove Skår Gruppen AS → Bukholm Holding AS | 1 % | 35 417 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 817 kr
Hendelser i eierkjeden
- KNAPSTAD NÆRING AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,2 mill. kr).
- OVE SKÅR GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 35 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (189 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (90,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (244,3 mill. kr).
- ROGU INVEST AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (101,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (22,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (104,3 mill. kr).
- ROGU INVEST AS gikk fra 36 % til 35 % av aksjene i OVE SKÅR GRUPPEN AS i 2025.
- BROX AS gikk fra 31 % til 30 % av aksjene i OVE SKÅR GRUPPEN AS i 2025.
- SKULE REIERSEN AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (50,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (49,7 mill. kr).
- JAN ERLING GRAV INVEST AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,3 mill. kr).
- KNAPSTAD NÆRING AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,3 mill. kr).
- OVE SKÅR GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (151,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (67,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (189 mill. kr).
- ROGU INVEST AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (90,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (16,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (101,7 mill. kr).
- SKULE REIERSEN AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (44,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (50,8 mill. kr).
- JAN ERLING GRAV INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (14,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.