Anslag · inntektsår 2025
Golsfjellet Vest AS
Org.nr. 996247635 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Gol
Aksjene i Golsfjellet Vest AS gir de 16 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Golsfjellet Vest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 6,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,63 % av den samme verdien, så avkastningen er 11 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Golsfjellet Vest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 125 491 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 521 309 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Golsfjellet Vest AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 9 332 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (101 908 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 71 167 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 63 346 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Golsfjellet Vest AS?
Golsfjellet Vest AS eies til slutt av Personlig eier A (18,2 %), Personlig eier B (18,2 %), Personlig eier C (10,6 %), Personlig eier D (10,6 %) og Personlig eier E (9,1 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Golsfjellet Vest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 18,2 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 18,2 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 10,6 % | 858 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 10,6 % | 858 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 9,1 % | 735 869 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 7,6 % | 613 224 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 4,5 % | 367 934 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 4,5 % | 367 934 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 3 % | 245 290 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 3 % | 245 290 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,5 % | 122 645 kr | 0 kr |
| Glomsrud AS | 1,5 % | 122 645 kr | – |
| Personlig eier L | 1,5 % | 122 645 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,5 % | 122 645 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,5 % | 122 645 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 10,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 63 346 kr
I eierkjeden
- Eier: Glomsrud AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.