Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Volt Fashion AS

Org.nr. 996144372 · AS · Detaljhandel med klær · Asker

Aksjene i Volt Fashion AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 623 457 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 78,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Volt Fashion AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 9,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, så avkastningen er 11,6 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Volt Fashion AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 6,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,7 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Volt Fashion AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 6,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 59 756 kr. Det er i snitt tatt ut 12,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 9,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,3 mill. kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 74,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 774 781 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 821 860 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Volt Fashion AS?

Volt Fashion AS eies til slutt av Personlig eier A (11,2 % gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS), Personlig eier B (11,2 % gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS), Personlig eier C (11,2 % gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Henvar Invest AS), Personlig eier D (11,2 % gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Matvar Invest AS) og Personlig eier E (11,2 % gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Varal Invest AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Volt Fashion AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS11,2 %8,8 mill. kr69 946 kr
Personlig eier B gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS11,2 %8,8 mill. kr69 946 kr
Personlig eier C gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Henvar Invest AS11,2 %8,8 mill. kr69 946 kr
Personlig eier D gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Matvar Invest AS11,2 %8,8 mill. kr69 946 kr
Personlig eier E gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Varal Invest AS11,2 %8,8 mill. kr69 946 kr
Personlig eier F gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Varjul Invest AS11,2 %8,8 mill. kr69 946 kr
Personlig eier G gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Jovar Holding AS; Varner AS → Varner Holding AS10,9 %8,6 mill. kr67 927 kr
Personlig eier H gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Marvar Holding AS; Varner AS → Varner Holding AS10,9 %8,6 mill. kr67 927 kr
Personlig eier I gjennom Varner AS → Varner Holding AS → Petvar Holding AS; Varner AS → Varner Holding AS10,9 %8,6 mill. kr67 927 kr
Verdigrunnlag
97,7 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
78,2 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
623 457 kr
Formuesskatt om én person eide alt
821 860 kr

Hendelser i eierkjeden

  • VOLT FASHION AS delte anslagsvis ut 25,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (90,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (85,8 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i VARNER AS falt med 900 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • VARNER HOLDING AS gikk fra 96,7 % til 90,1 % av aksjene i FREDRIK & LOUISA GROUP AS i 2025.
  • OSVI INVEST AS delte anslagsvis ut 63,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (534,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (504,5 mill. kr).
  • Finansinntektene i OSVI INVEST AS steg fra 101 148 kr i 2024 til 541 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • HENVAR INVEST AS delte anslagsvis ut 18,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (267,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (267,3 mill. kr).
  • Finansinntektene i HENVAR INVEST AS steg fra 659 673 kr i 2024 til 270,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i MATVAR INVEST AS falt med 24,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i MATVAR INVEST AS steg fra 1,4 mill. kr i 2024 til 271,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • VARAL INVEST AS delte anslagsvis ut 14,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (267,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (267,2 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i VARAL INVEST AS falt med 22,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i VARAL INVEST AS steg fra 478 221 kr i 2024 til 270,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • VARNER HOLDING AS delte anslagsvis ut 331,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (654,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,7 mrd. kr).
  • Innskutt egenkapital i HENVAR INVEST AS falt med 20 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • MATVAR INVEST AS delte anslagsvis ut 20,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (743 288 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (743 288 kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.