Anslag · inntektsår 2025
Linticket AS
Org.nr. 995626039 · AS · Utgivelse av annen programvare · Stavanger
Aksjene i Linticket AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Linticket AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 18,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,2 % av den samme verdien, så avkastningen er 96,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Linticket AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,1 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 12 000 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 0 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Linticket AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1 kr. Bankinnskuddene økte med 1,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 550 000 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 60 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (9 170 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 300 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 5 700 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Linticket AS?
Linticket AS eies til slutt av Personlig eier A (37,5 %), Personlig eier B (37,5 %), Personlig eier C (7,6 % gjennom Kulturkompaniet AS), Personlig eier D (7,2 % gjennom Kulturkompaniet AS og Kulturkompaniet AS → Hove West AS → Runestad Investering AS → Runestad Holding AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Kulturkompaniet AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Linticket AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 37,5 % | 873 765 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 37,5 % | 873 765 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Kulturkompaniet AS | 7,6 % | 177 776 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Kulturkompaniet AS; Kulturkompaniet AS → Hove West AS → Runestad Investering AS → Runestad Holding AS | 7,2 % | 167 174 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Kulturkompaniet AS | 4,2 % | 98 198 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Kulturkompaniet AS → Hove West AS → Lyshove Holding AS; Kulturkompaniet AS | 2,8 % | 64 475 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Kulturkompaniet AS | 0,5 % | 11 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Kulturkompaniet AS | 0,5 % | 11 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Kulturkompaniet AS | 0,5 % | 11 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Kulturkompaniet AS | 0,5 % | 11 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Kulturkompaniet AS | 0,5 % | 11 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Kulturkompaniet AS → Hove West AS | 0,3 % | 6 252 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Kulturkompaniet AS → Hove West AS → Leirvik Invest AS | 0,3 % | 6 252 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 700 kr
Hendelser i eierkjeden
- KULTURKOMPANIET AS delte anslagsvis ut 14,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−567 335 kr).
- HOVE WEST AS gikk fra 15,3 % til 0 % av aksjene i DESIGNPRODUKSJON AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i HORNELANDSVEGEN 200 AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 22 % til 0 % av aksjene i TVEITA GARDSINVEST AS i 2025.
- LINTICKET AS delte anslagsvis ut 599 999 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (600 000 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,8 mill. kr).
- RUNESTAD INVESTERING AS delte anslagsvis ut 13,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (70,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (71,3 mill. kr).
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAVANGER INSTALLASJON AS i 2024.
- Finansinntektene i RUNESTAD HOLDING AS steg fra 713 384 kr i 2022 til 5,6 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.