Anslag · inntektsår 2025
Smaalenene Eiendom AS
Org.nr. 995498774 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Vestby
Aksjene i Smaalenene Eiendom AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Smaalenene Eiendom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −3,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,55 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Smaalenene Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 734 690 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 69 399 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 278 007 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Smaalenene Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 734 690 kr. Bankinnskuddene falt med 435 364 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 60 906 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 35 418 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 37 859 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Smaalenene Eiendom AS?
Smaalenene Eiendom AS eies til slutt av Fredrik Johnsen Urbanski (21,8 % gjennom TTC Invest AS → Urban Invest AS), Werner Isaksen (19,6 % gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Fornybar Felles Holding AS → Fornybar Holding AS), Richard Urbanski (13,9 % gjennom TTC Invest AS → Urbanski Invest AS), Lara Urbanski Skjolden (8,9 % gjennom TTC Invest AS → Satin Bower AS) og Anja Isaksen (7,2 % gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Ajks AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Smaalenene Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Fredrik Johnsen Urbanski gjennom TTC Invest AS → Urban Invest AS. Eier også aksjer i Entra ASA (under 0,01 %) | 21,8 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Werner Isaksen gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Fornybar Felles Holding AS → Fornybar Holding AS | 19,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Richard Urbanski gjennom TTC Invest AS → Urbanski Invest AS. Eier også aksjer i Nsu Invest AS (0,09 %), Rsu Invest AS (0,09 %) | 13,9 % | 768 771 kr | 0 kr |
| Lara Urbanski Skjolden gjennom TTC Invest AS → Satin Bower AS. Eier også aksjer i Extendwith AS (50 %), Entra ASA (under 0,01 %) | 8,9 % | 492 673 kr | 0 kr |
| Anja Isaksen gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Ajks AS | 7,2 % | 400 220 kr | 0 kr |
| Connie Elisabeth Høyme gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS | 7,2 % | 400 220 kr | 0 kr |
| Roar Isaksen gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Isak Invest AS. Eier også aksjer i Camp Norway AS (30 %) | 5,3 % | 293 018 kr | 0 kr |
| Lars Edvardsen gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Le Holding 1 AS | 3,6 % | 200 110 kr | 0 kr |
| Tor Inge Grønnevik gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Tig Invest AS | 2,1 % | 114 349 kr | 0 kr |
| Jostein Gjerdrum gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → JG Next AS | 1,5 % | 85 761 kr | 0 kr |
| Malin Østlund Edvardsen gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Le Holding 1 AS | 0,8 % | 42 881 kr | 0 kr |
| Mathias Østlund Edvardsen gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Le Holding 1 AS. Eier også aksjer i Ji Bygg AS (0,1 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 0,8 % | 42 881 kr | 0 kr |
| André Løvhaug Isaksen gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Isak Invest AS. Eier også aksjer i Camp Norway AS (23,33 %) | 0,6 % | 35 734 kr | 0 kr |
| Karoline Løvhaug Isaksen gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Isak Invest AS. Eier også aksjer i Camp Norway AS (23,33 %) | 0,6 % | 35 734 kr | 0 kr |
| Mads Løvhaug Isaksen gjennom Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Isak Invest AS | 0,6 % | 35 734 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 37 859 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i TTC INVEST AS steg fra 26,6 mill. kr i 2024 til 127,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TTC INVEST AS gikk fra 14,3 % til 0 % av aksjene i 4HUMAN INVEST AS i 2025.
- TTC INVEST AS gikk fra 5,7 % til 4,7 % av aksjene i AVARN SECURITY GROUP HOLDING AS i 2025.
- TTC INVEST AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i INAPRIL AS i 2025.
- Finansinntektene i URBAN INVEST AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 4,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FORNYBAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−17 960 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i FORNYBAR HOLDING AS falt med 4,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- TTC INVEST AS gikk fra 6,8 % til 5,7 % av aksjene i AVARN SECURITY GROUP HOLDING AS i 2024.
- WESSEL EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DYRLØKKEVEIEN 13 AS i 2024.
- MUNCH HOLDING AS delte anslagsvis ut 34,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (287,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (263,9 mill. kr).
- MUNCH HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i PEGASUS HELICOPTER AS i 2024.
- FORNYBAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 7,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,3 mill. kr).
- FORNYBAR HOLDING AS gikk fra 38 % til 0 % av aksjene i MUNCH HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.