Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Vossvind Drift AS

Org.nr. 995476797 · AS · Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Voss

Aksjene i Vossvind Drift AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 660 885 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hvordan har det gått med Vossvind Drift AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 423 480 kr. Bankinnskuddene økte med 1 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 174 539 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Vossvind Drift AS?

Vossvind Drift AS eies til slutt av Canica Holding AG (51,4 % gjennom Vossvind AS → Canica AS → Tvist 3 AS), Personlig eier A (5,6 % gjennom Vossvind AS → Canica AS → Tvist 1 AS), Personlig eier B (5,4 % gjennom Vossvind AS → Saarco AS → Otar Holding AS → Smab Holding AS og Vossvind AS → Otar Holding AS → Smab Holding AS), Ignatia AS (4,1 % gjennom Vossvind AS) og Personlig eier C (3,4 % gjennom Vossvind AS → Saarco AS → Constructa Holding AS → Constructa Holding Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vossvind Drift AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Canica Holding AG gjennom Vossvind AS → Canica AS → Tvist 3 AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)51,4 %339 785 kr–
Personlig eier A gjennom Vossvind AS → Canica AS → Tvist 1 AS5,6 %36 810 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Vossvind AS → Saarco AS → Otar Holding AS → Smab Holding AS; Vossvind AS → Otar Holding AS → Smab Holding AS5,4 %35 981 kr0 kr
Ignatia AS gjennom Vossvind AS4,1 %27 053 kr–
Personlig eier C gjennom Vossvind AS → Saarco AS → Constructa Holding AS → Constructa Holding Invest AS3,4 %22 596 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Vossvind AS → Hakatai AS2,4 %16 061 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Vossvind AS → Nannok Invest AS2 %13 385 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Vossvind AS → Saarco AS → Moco Holding AS1,9 %12 428 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Vossvind AS → Agalaus AS1,4 %9 018 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Vossvind AS → Veyr AS1,3 %8 474 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Vossvind AS1,2 %7 736 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Vossvind AS → Hjeltnes Invest AS1,1 %7 549 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Vossvind AS → Ringheim Invest AS0,9 %6 211 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Vossvind AS → Fleischer's Invest AS0,9 %5 921 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Vossvind AS → Gamme AS0,9 %5 921 kr0 kr
Verdigrunnlag
826 106 kr
Formuesverdi (80 %)
660 885 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i VOSSVIND DRIFT AS falt med 607 932 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • CANICA AS gikk fra 6,1 % til 0,3 % av aksjene i ENERGEIA AS i 2025.
  • CANICA AS gikk fra 5,3 % til 0 % av aksjene i VIXLY AS i 2025.
  • Finansinntektene i SAARCO AS steg fra −2,4 mill. kr i 2024 til 1,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i VOSSVIND DRIFT AS falt med 5,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • CANICA AS gikk fra 12,9 % til 0 % av aksjene i EAM SOLAR AS i 2024.
  • CANICA AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i SPOTLIO AS i 2024.
  • CANICA AS gikk fra 7,9 % til 0 % av aksjene i ZELLUNA ASA i 2024.
  • CANICA AS gikk fra 6,7 % til 3,5 % av aksjene i SANDWATER FUND I AS i 2024.
  • CANICA AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i SATS ASA i 2024.
  • Finansinntektene i TVIST 3 AS steg fra 23 mill. kr i 2023 til 212,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.