Anslag · inntektsår 2025
Bmo Tunnelsikring AS
Org.nr. 995288621 · AS · Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted · Bergen
Aksjene i Bmo Tunnelsikring AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 252 231 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 32,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Bmo Tunnelsikring AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −9,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,78 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Bmo Tunnelsikring AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 5,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 13,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 17 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 150 953 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 315 255 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bmo Tunnelsikring AS?
Bmo Tunnelsikring AS eies til slutt av Vidar Pettersen (66,8 % gjennom Bever Holding AS → Anton Holding AS), Stian Pettersen (14 % gjennom Bever Holding AS → Anton Holding AS), Susan Pettersen (14 % gjennom Bever Holding AS → Anton Holding AS), Sven Oen (2 %) og Tommy Larsen (2 %), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bmo Tunnelsikring AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Vidar Pettersen gjennom Bever Holding AS → Anton Holding AS. Eier også aksjer i Årvak Eiendom AS (100 %), Lerøy Seafood Group ASA (under 0,01 %) | 66,8 % | 21,5 mill. kr | 197 751 kr |
| Stian Pettersen gjennom Bever Holding AS → Anton Holding AS. Eier også aksjer i Petta Holding AS (100 %), Computas Holding AS (0,01 %) | 14 % | 4,5 mill. kr | 27 240 kr |
| Susan Pettersen gjennom Bever Holding AS → Anton Holding AS | 14 % | 4,5 mill. kr | 27 240 kr |
| Sven Oen. Eier også aksjer i Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) | 2 % | 642 827 kr | 0 kr |
| Tommy Larsen. Eier også aksjer i Enerion AS (0,9 %) | 2 % | 642 827 kr | 0 kr |
| Mikael Sagmo | 1 % | 321 414 kr | 0 kr |
| Sindre Vestbøstad Maraas. Eier også aksjer i Alver Gravering AS (100 %) | 0,2 % | 66 961 kr | 0 kr |
| Magnus Hallingstad. Eier også aksjer i Hallingstad Maskin & Utleie AS (100 %) | 0,1 % | 40 177 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 40,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 32,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 315 255 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i BMO TUNNELSIKRING AS falt med 5,6 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BEVER HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKRUBBEMOEN 8 AS i 2025.
- BEVER HOLDING AS gikk fra 4,7 % til 2,5 % av aksjene i ENDÚR ASA i 2025.
- ANTON HOLDING AS delte anslagsvis ut 20,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (25 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9 mill. kr).
- BEVER HOLDING AS gikk fra 85,4 % til 82,8 % av aksjene i BMO ELEKTRO AS i 2024.
- ANTON HOLDING AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.