Anslag · inntektsår 2025
Revetal Park AS
Org.nr. 995251515 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Holmestrand
Aksjene i Revetal Park AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 920 947 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Revetal Park AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 155 824 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Revetal Park AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 155 824 kr. Bankinnskuddene falt med 170 141 kr og den langsiktige gjelden økte med 340 000 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 878 333 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Revetal Park AS?
Revetal Park AS eies til slutt av Personlig eier A (18,4 % gjennom Axen Gruppen AS → Oro Holding AS), Personlig eier B (10 % gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Smedstad Eiendom AS → Smedstad Holding AS), Personlig eier C (10 % gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Smedstad Eiendom AS → Smedstad Holding AS), Personlig eier D (6,6 % gjennom Axen Gruppen AS) og Personlig eier E (5,2 % gjennom Axen Gruppen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Revetal Park AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Axen Gruppen AS → Oro Holding AS | 18,4 % | 169 652 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Smedstad Eiendom AS → Smedstad Holding AS | 10 % | 92 210 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Smedstad Eiendom AS → Smedstad Holding AS | 10 % | 92 210 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Axen Gruppen AS | 6,6 % | 60 646 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Axen Gruppen AS | 5,2 % | 47 869 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Axen Gruppen AS | 5,2 % | 47 869 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Haslestad Eiendom AS | 4 % | 36 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Haslestad Eiendom AS | 4 % | 36 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Haslestad Eiendom AS | 4 % | 36 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Haslestad Eiendom AS | 4 % | 36 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Haslestad Eiendom AS | 4 % | 36 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Kjell Foss Holding AS → Bbfoss Holding AS | 4 % | 36 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Re Eiendomsutvikling AS → Kjell Foss Holding AS → Fossrock AS | 3,9 % | 35 914 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Axen Gruppen AS | 2,6 % | 23 492 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Axen Gruppen AS → Oro Holding AS → Kjeldaas Eiendom AS | 2 % | 18 850 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 920 947 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HASLESTAD EIENDOM AS gikk fra 15 % til 0 % av aksjene i PROMARK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i AXEN GRUPPEN AS økte med 2,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ORO HOLDING AS økte med 3,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SMEDSTAD HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−79 686 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr).
- HASLESTAD EIENDOM AS gikk fra 50 % til 33,3 % av aksjene i SOLUM PUKKVERK AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.