Anslag · inntektsår 2025
Luxsave AS
Org.nr. 995117169 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Trondheim
Aksjene i Luxsave AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 24 650 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Luxsave AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −53,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,58 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Luxsave AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 10,6 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (15,4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 45 800 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Luxsave AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 10,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 501 095 kr. Det er i snitt tatt ut 151 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (73 681 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 10 644 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 45 800 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Luxsave AS?
Luxsave AS eies til slutt av Personlig eier A (66,6 % gjennom Lund Forvaltning AS), Personlig eier B (11,5 % gjennom Jarl Karlsen AS), Personlig eier C (4,8 %), Personlig eier D (4,8 %) og Personlig eier E (3,8 % gjennom Per Gunnar Kjeldsberg Invest AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Luxsave AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Lund Forvaltning AS | 66,6 % | 4,2 mill. kr | 24 650 kr |
| Personlig eier B gjennom Jarl Karlsen AS | 11,5 % | 729 999 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 4,8 % | 304 166 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 4,8 % | 304 166 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Per Gunnar Kjeldsberg Invest AS | 3,8 % | 243 640 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2 % | 124 432 kr | 0 kr |
| Emmanuel Sambuis (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,5 % | 92 172 kr | – |
| Personlig eier G | 1,5 % | 92 172 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,3 % | 79 882 kr | 0 kr |
| Mathias Poppel (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1 % | 61 448 kr | – |
| Personlig eier I | 0,5 % | 32 260 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bait AS | 0,4 % | 23 043 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,2 % | 15 362 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 0,2 % | 12 290 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 45 800 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i LUXSAVE AS økte fra 258 470 til 412 710 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i LUXSAVE AS økte med 15,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.