Anslag · inntektsår 2025
Fagerhøy Hytteservice AS
Org.nr. 994951181 · AS · Oppføring av bygninger · Nord-Fron
Aksjene i Fagerhøy Hytteservice AS gir de 78 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Fagerhøy Hytteservice AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −364 918 kr, mest med nye penger fra eierne (200 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Fagerhøy Hytteservice AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 364 918 kr. Bankinnskuddene falt med 35 609 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fagerhøy Hytteservice AS?
Fagerhøy Hytteservice AS eies til slutt av Personlig eier A (3,3 %), Personlig eier B (3,3 %), Personlig eier C (2,2 %), Personlig eier D (2,2 %) og Personlig eier E (2,2 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fagerhøy Hytteservice AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 3,3 % | 47 287 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 3,3 % | 47 287 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 2,2 % | 31 524 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 2,2 % | 31 524 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 2,2 % | 31 524 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,2 % | 31 524 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 2,2 % | 31 524 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2,2 % | 31 524 kr | 0 kr |
| Storhaugen Eiendom ANS | 2,2 % | 31 524 kr | – |
| Personlig eier I | 2,2 % | 31 524 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Gudbrandsdal Leirskole AS → Tjalk AS | 1,6 % | 23 643 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Gudbrandsdal Leirskole AS → Tjalk AS | 1,6 % | 23 643 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,1 % | 15 762 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,1 % | 15 762 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,1 % | 15 762 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i FAGERHØY HYTTESERVICE AS økte fra 91 til 92 i 2025, og 3 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ARILD BUSENGDAL gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i FAGERHØY HYTTESERVICE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SVEIN FLADBY gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i FAGERHØY HYTTESERVICE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Antall aksjer i FAGERHØY HYTTESERVICE AS økte fra 84 til 91 i 2024, og 8 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- TOM ARILD FREDRIKSEN gikk fra 2,4 % til 1,1 % av aksjene i FAGERHØY HYTTESERVICE AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PEDER CARL GRAM SIMONSEN gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i FAGERHØY HYTTESERVICE AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
I eierkjeden
- Eier: Storhaugen Eiendom ANS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.