Anslag · inntektsår 2025
Mirmorax AS
Org.nr. 994896784 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Sandnes
Aksjene i Mirmorax AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Mirmorax AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 134,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,57 % av den samme verdien, så avkastningen er 238,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Mirmorax AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 11,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,1 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 42 344 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 4,3 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Mirmorax AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 14,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 192 999 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 554 055 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 8,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (68 121 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 108 382 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 42 344 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mirmorax AS?
Mirmorax AS eies til slutt av Eivind Sivertsen Gransæther (19,4 %), Gunnar Hviding (8,7 % gjennom Cives AS → Hviding Canning Co AS og Timetrader AS), Elin Ingemundsen (7,8 % gjennom Cives AS → Hviding Canning Co AS), Olav Bryn (6 % gjennom Saamand AS) og Tor Dagfinn Veen (5 % gjennom T.D. Veen AS → Veen Eiendom AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mirmorax AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Eivind Sivertsen Gransæther | 19,4 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Gunnar Hviding gjennom Cives AS → Hviding Canning Co AS; Timetrader AS | 8,7 % | 523 946 kr | 0 kr |
| Elin Ingemundsen gjennom Cives AS → Hviding Canning Co AS | 7,8 % | 469 851 kr | 0 kr |
| Olav Bryn gjennom Saamand AS. Eier også aksjer i Flor & Fjære AS (65,47 %), Hinna Vest AS (50 %), Reisemål Ryfylke AS (0,15 %) | 6 % | 360 643 kr | 0 kr |
| Tor Dagfinn Veen gjennom T.D. Veen AS → Veen Eiendom AS. Eier også aksjer i Pexip Holding ASA (0,05 %) | 5 % | 301 492 kr | 0 kr |
| Kjell Skappel gjennom Stavanger Venture AS. Eier også aksjer i Jorna AS (50 %), Nykode Therapeutics ASA (0,01 %) | 4,3 % | 256 272 kr | 0 kr |
| Kristian Fredrik Kleppa Stensrud gjennom Kristians And AS; Sandnes Investering AS → Asteroidebakken AS → Kristians And AS. Eier også aksjer i AS Østre Sverresborgs Plass (1,61 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %) | 3,8 % | 229 871 kr | 0 kr |
| Trond Ragnar Severinsen gjennom Sirius AS | 3,6 % | 216 382 kr | 0 kr |
| Ottar Vikingstad | 3,5 % | 212 595 kr | 0 kr |
| Ingvar Grannes gjennom Stavanger Kapitalforvaltning AS | 3,3 % | 198 346 kr | 0 kr |
| Julian Veen Uldal gjennom T.D. Veen AS → Consolida 2 AS → Consolida AS. Eier også aksjer i Ohana AS (100 %) | 2,6 % | 158 570 kr | 0 kr |
| Lars Veen Uldal gjennom T.D. Veen AS → Consolida 2 AS → Consolida AS. Eier også aksjer i Gyldenlakk AS (100 %) | 2,6 % | 158 570 kr | 0 kr |
| Alba Veen Røe gjennom T.D. Veen AS → Jivanmukta AS | 2,6 % | 158 570 kr | 0 kr |
| Leo Veen Røe gjennom T.D. Veen AS → Jivanmukta AS. Eier også aksjer i Pexip Holding ASA (under 0,01 %) | 2,6 % | 158 570 kr | 0 kr |
| Silje Veen gjennom T.D. Veen AS → Consolida 2 AS → Consolida AS. Eier også aksjer i Ejlis AS (100 %) | 2,1 % | 123 332 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 42 344 kr
Hendelser i eierkjeden
- T.D. VEEN AS gikk fra 11,9 % til 0 % av aksjene i SIGLAR CARBON AS i 2025.
- T.D. VEEN AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i PARITEE HOLDING AS i 2025.
- T.D. VEEN AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i ENDÚR ASA i 2025.
- CONSOLIDA AS delte anslagsvis ut 40,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (59,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (40,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (59,5 mill. kr).
- CONSOLIDA AS gikk fra 35,7 % til 0 % av aksjene i T.D. VEEN AS i 2025.
- JIVANMUKTA AS delte anslagsvis ut 17 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (52,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (63,3 mill. kr).
- MIRMORAX AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (310 372 kr) pluss årsresultatet 2024 (4,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MIRMORAX AS økte med 2,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i MIRMORAX AS økte fra 455 760 til 554 055 i 2024, og 4 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- KAASEN HOLDING AS gikk fra 1,7 % til 0 % av aksjene i MIRMORAX AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- T.D. VEEN AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i PROXIMAR SEAFOOD AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i CIVES AS falt med 17,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i CIVES AS steg fra 264 832 kr i 2023 til 2,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CONSOLIDA AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (43,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (31,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (59,7 mill. kr).
- JIVANMUKTA AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (49,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (52,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.