Anslag · inntektsår 2025
Næringshagen i Ryfylke AS
Org.nr. 994872249 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Suldal
Aksjene i Næringshagen i Ryfylke AS gir de 47 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Næringshagen i Ryfylke AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 131 474 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Næringshagen i Ryfylke AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 131 474 kr. Bankinnskuddene falt med 393 459 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Næringshagen i Ryfylke AS?
Næringshagen i Ryfylke AS eies til slutt av Suldal Kommune (27,2 %), Siva - Selskapet for Industrivekst SF (22,2 %), Personlig eier A (12,2 % gjennom Underbakke Holding AS og KV Bygg Suldal AS → Underbakke Holding AS og Suldalsposten AS → Underbakke Holding AS), Suldal Næringsforening (7,2 %) og Personlig eier B (7,2 % gjennom Reiseteam AS → Billaget Invest AS og Suldal Billag Holding AS → Billaget Invest AS og Suldal Billag Service AS → Suldal Billag Holding AS → Billaget Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Næringshagen i Ryfylke AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Suldal Kommune | 27,2 % | 373 114 kr | – |
| Siva - Selskapet for Industrivekst SF | 22,2 % | 304 721 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Underbakke Holding AS; KV Bygg Suldal AS → Underbakke Holding AS; Suldalsposten AS → Underbakke Holding AS | 12,2 % | 166 725 kr | 0 kr |
| Suldal Næringsforening | 7,2 % | 99 034 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Reiseteam AS → Billaget Invest AS; Suldal Billag Holding AS → Billaget Invest AS; Suldal Billag Service AS → Suldal Billag Holding AS → Billaget Invest AS | 7,2 % | 99 034 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Nor-Log AS → Nor-Log Gruppen AS → Smea AS → R&J Invest AS; Suldal Billag Holding AS → Smea AS → R&J Invest AS; Suldal Billag Service AS → Suldal Billag Holding AS → Smea AS → R&J Invest AS | 4,4 % | 60 122 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bris Reklame AS → Bris Investering AS | 1,7 % | 22 854 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Jeekk AS | 0,9 % | 12 189 kr | 0 kr |
| Mibau Stema Shipping Aps gjennom Mibau Stema Norge AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 12 110 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Nor-Log AS → Nor-Log Gruppen AS → L.A.B. Invest AS | 0,7 % | 9 661 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Suldal Økonomi og Rådgivning AS; Jelsa Utvikling AS | 0,6 % | 8 516 kr | 0 kr |
| Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Nor-Log AS → Nor-Log Gruppen AS → Posten Bring AS | 0,6 % | 7 922 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Kulp AS | 0,6 % | 7 618 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 0,6 % | 7 618 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sparringspartneren AS → Øredalen Holding AS | 0,6 % | 7 618 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- NOR-LOG AS gikk fra 10,6 % til 3,9 % av aksjene i NÆRINGSHAGEN I RYFYLKE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LASSE EIDE HOLDING AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i NÆRINGSHAGEN I RYFYLKE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NOR-LOG AS delte anslagsvis ut 40,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (48,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (57 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (64,8 mill. kr).
- NOR-LOG AS gikk fra 10,6 % til 3,9 % av aksjene i NÆRINGSHAGEN I RYFYLKE AS i 2025.
- NOR-LOG GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 174 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (209,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (52,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (88,2 mill. kr).
- Finansinntektene i BILLAGET INVEST AS steg fra 996 657 kr i 2024 til 4,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NOR-LOG AS delte anslagsvis ut 31,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (50,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (29,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (48,3 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Suldal Kommune
- Eier: Siva - Selskapet for Industrivekst SF
- Eier: Suldal Næringsforening
- Eier: Nærings- og Fiskeridepartementet
- Eierandel i: Reisemål Ryfylke AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.