Anslag · inntektsår 2025
Envirom Group AS
Org.nr. 994825143 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Envirom Group AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Envirom Group AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −67,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,27 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Envirom Group AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 22,7 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (22,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 8 927 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Envirom Group AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 22,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 74 083 kr og den langsiktige gjelden økte med 12,1 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 14 361 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 8 927 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Envirom Group AS?
Envirom Group AS eies til slutt av Vieino AS (53 %), Nils Halvor Stenhammer (9,7 % gjennom NHS Holding AS), Espen Klareng (7,2 % gjennom Clearfield Invest AS), Tore Moger (6,5 % gjennom Monar Invest AS) og Karl Anders Grønland (5,7 % gjennom Montebello Vinselskap og Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Envirom Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Vieino AS | 53 % | 1,4 mill. kr | – |
| Nils Halvor Stenhammer gjennom NHS Holding AS. Eier også aksjer i Greenstat AS (0,24 %), Clean Fish Group AS (0,1 %), Vow ASA (0,03 %), Next Biometrics Group ASA (0,01 %) | 9,7 % | 258 259 kr | 0 kr |
| Espen Klareng gjennom Clearfield Invest AS | 7,2 % | 190 989 kr | 0 kr |
| Tore Moger gjennom Monar Invest AS | 6,5 % | 171 407 kr | 0 kr |
| Karl Anders Grønland gjennom Montebello Vinselskap og Invest AS. Eier også aksjer i Romerike Sparebank (0,01 %), Victoria Eiendom AS (under 0,01 %), Eiendomsspar AS (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %) | 5,7 % | 149 894 kr | 0 kr |
| Emma Standal gjennom Standal AS → Staga Holding AS | 1,7 % | 46 368 kr | 0 kr |
| Philip Berner Standal gjennom Standal AS → Staga Holding AS | 1,7 % | 46 368 kr | 0 kr |
| Christian Amundsen gjennom Suma Holding AS → Ham Invest AS; KDHS Invest AS; Gotomarket AS | 1,5 % | 39 554 kr | 0 kr |
| Glenn Andre Sundhagen gjennom Gasu Invest AS. Eier også aksjer i Vesterålen Havbruk AS (under 0,01 %), Norsk Renewables AS (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Atlantic Sapphire ASA (under 0,01 %) | 0,9 % | 24 199 kr | 0 kr |
| Jacob Gunnerius Killingmo gjennom Gunerius AS. Eier også aksjer i Marikollen Eiendom AS (50 %), John Greger AS (2,2 %), Nøtholmen Resort 1 AS (0,86 %), Aurskog Sparebank (0,03 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 0,9 % | 23 222 kr | 0 kr |
| Ole Jakob Bjørnebye gjennom Sjurderud AS. Eier også aksjer i Strand Brænderi AS (0,07 %) | 0,8 % | 20 270 kr | 0 kr |
| Brede Guttorm Bjørnebye gjennom JMT Holding AS | 0,6 % | 16 216 kr | 0 kr |
| Lars Wallin Ruud gjennom WR Holdco AS. Eier også aksjer i Ringsakerhytta AS (40 %), Norsk Mineralutvikling AS (1,81 %) | 0,6 % | 15 147 kr | 0 kr |
| John Martin Brennsund gjennom Brennsund Holding AS | 0,5 % | 13 364 kr | 0 kr |
| Morten Borg gjennom Borgs Holding AS | 0,5 % | 12 733 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 8 927 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ENVIROM GROUP AS falt med 2,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- CLEARFIELD INVEST AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i CLOTHING AS i 2025.
- MONAR INVEST AS delte anslagsvis ut 7,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (126,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (123,3 mill. kr).
- MONAR INVEST AS gikk fra 50 % til 49 % av aksjene i NEUNER INVEST AS i 2025.
- MONAR INVEST AS gikk fra 13,9 % til 0 % av aksjene i OTROBANDA AS i 2025.
- Finansinntektene i MONTEBELLO VINSELSKAP OG INVEST AS steg fra 263 042 kr i 2024 til 13,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i MONTEBELLO VINSELSKAP OG INVEST AS økte med 7,5 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 4,5 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Innskutt egenkapital i ENVIROM GROUP AS økte med 25,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ENVIROM GROUP AS steg fra 677 992 kr i 2023 til 6,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i ENVIROM GROUP AS økte fra 49 600 640 til 263 091 409 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- MONAR INVEST AS delte anslagsvis ut 8,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (115,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (126,7 mill. kr).
- MONAR INVEST AS gikk fra 9,1 % til 4,5 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.
- MONAR INVEST AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i GLOBETECH AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Vieino AS
- Eierandel i: Envirom Green AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.