Anslag · inntektsår 2025
Daesign AS
Org.nr. 994629646 · AS · Reklamebyråvirksomhet · Rana
Aksjene i Daesign AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 652 250 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Daesign AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 429 989 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 162 708 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Daesign AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 429 989 kr. Bankinnskuddene økte med 195 358 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 828 082 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Daesign AS?
Daesign AS eies til slutt av Personlig eier A (32,5 %), Personlig eier B (32,5 %), Personlig eier C (10,4 % gjennom Rynes AS), Personlig eier D (8,9 % gjennom Rynes AS) og Personlig eier E (3,5 % gjennom Rynes AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Daesign AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 32,5 % | 211 981 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 32,5 % | 211 981 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Rynes AS | 10,4 % | 67 641 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Rynes AS | 8,9 % | 57 917 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Rynes AS | 3,5 % | 22 829 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Rynes AS | 3,5 % | 22 829 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Rynes AS | 3,5 % | 22 829 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Rynes AS | 3,5 % | 22 829 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Rynes AS | 1,8 % | 11 414 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 815 313 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 652 250 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
I eierkjeden
- Eierandel i: Avisa Hemnes AS
- Eierandel i: Capture AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.