Anslag · inntektsår 2025
Red Rock Solutions AS
Org.nr. 994588982 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Kristiansand
Aksjene i Red Rock Solutions AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 712 140 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Red Rock Solutions AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 285 774 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 9 512 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 108 137 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Red Rock Solutions AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 407 897 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 924 246 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Red Rock Solutions AS?
Red Rock Solutions AS eies til slutt av Jørgenvåg Holding AS (49 % gjennom Percept AS), Personlig eier A (36 % gjennom Percept AS → VSD Holding AS), Personlig eier B (6,3 % gjennom Percept AS → Lubbock Capital Management AS), Personlig eier C (2,5 % gjennom Percept AS → Fbam AS) og Personlig eier D (2,5 % gjennom Percept AS → Woolwich Invest AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Red Rock Solutions AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jørgenvåg Holding AS gjennom Percept AS | 49 % | 348 940 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Percept AS → VSD Holding AS | 36 % | 256 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Percept AS → Lubbock Capital Management AS | 6,3 % | 44 510 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Percept AS → Fbam AS | 2,5 % | 17 812 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Percept AS → Woolwich Invest AS | 2,5 % | 17 804 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Percept AS → Woolwich Invest AS | 2,5 % | 17 804 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Percept AS → Woolwich Invest AS | 0,6 % | 4 451 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Percept AS → Woolwich Invest AS | 0,6 % | 4 451 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 890 175 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 712 140 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i PERCEPT AS steg fra 23,6 mill. kr i 2024 til 213,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PERCEPT AS gikk fra 90,2 % til 0 % av aksjene i HIVE AUTONOMY AS i 2025.
- VSD HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−400 163 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i RED ROCK SOLUTIONS AS falt med 2,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PERCEPT AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,9 mill. kr).
- Finansinntektene i PERCEPT AS steg fra 79 427 kr i 2023 til 23,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PERCEPT AS gikk fra 31,5 % til 0 % av aksjene i RED ROCK AS i 2024.
- VSD HOLDING AS delte anslagsvis ut 6,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (37,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−9,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,8 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Jørgenvåg Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.