Anslag · inntektsår 2025
Mediebruket AS
Org.nr. 994576240 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Sunnfjord
Aksjene i Mediebruket AS gir de 19 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 824 275 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Mediebruket AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 5 006 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 770 540 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1 894 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Mediebruket AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 5 006 kr. Bankinnskuddene falt med 553 818 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 826 978 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mediebruket AS?
Mediebruket AS eies til slutt av Personlig eier A (34,1 % gjennom Arnybo Invest AS), Personlig eier B (11,7 % gjennom Maksimer AS), Personlig eier C (11,4 % gjennom Maksimer AS → Snør AS), Personlig eier D (11,4 % gjennom Maksimer AS → Snør AS) og Personlig eier E (10,8 % gjennom Rublar og Bits AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mediebruket AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Arnybo Invest AS | 34,1 % | 280 812 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Maksimer AS | 11,7 % | 96 380 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Maksimer AS → Snør AS | 11,4 % | 94 214 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Maksimer AS → Snør AS | 11,4 % | 94 214 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Rublar og Bits AS | 10,8 % | 89 413 kr | 0 kr |
| Verdane Freya Xi Investments AB gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,4 % | 44 464 kr | – |
| Personlig eier F | 2,6 % | 21 655 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Tanstaafl AS; Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Tanstaafl AS | 2 % | 16 407 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Silver Bullet AS; Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Silver Bullet AS | 1,9 % | 15 982 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Maksimer AS → Direksjon AS | 1,5 % | 12 110 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 1 % | 8 634 kr | 0 kr |
| Leifee Labs AB gjennom Maksimer AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 7 088 kr | – |
| Lusi Tess AB gjennom Maksimer AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 7 088 kr | – |
| Personlig eier K | 0,7 % | 5 588 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 0,7 % | 5 588 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 824 275 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MAKSIMER AS økte med 4,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS økte med 30,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN AS falt med 361,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i AMP ELEVEN AS steg fra 14 085 kr i 2024 til 1,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AMP ELEVEN AS gikk fra 49,2 % til 44 % av aksjene i AMP ELEVEN II AS i 2025.
- MAKSIMER AS delte anslagsvis ut 3,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,3 mill. kr).
- MAKSIMER AS gikk fra 2,4 % til 1,4 % av aksjene i MAKSIMER AS i 2024.
- SNØR AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS falt med 75,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.