Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Romerike Armering AS

Org.nr. 994443526 · AS · Annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger · Indre Østfold

Aksjene i Romerike Armering AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Romerike Armering AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 13 643 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Romerike Armering AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,1 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Romerike Armering AS?

Romerike Armering AS eies til slutt av Personlig eier A (57,9 % gjennom Romerike Armering Invest AS → Ø.M. Fjeld AS → Ømf Holding AS), Personlig eier B (13,3 % gjennom Romerike Armering Invest AS → Skjølås Holding AS), Personlig eier C (10 % gjennom Romerike Armering Invest AS → Jan FR. Bjerkenes Holding AS), Personlig eier D (9,3 % gjennom Romerike Armering Invest AS → Rune Gangnes Holding AS) og Personlig eier E (2 % gjennom Romerike Armering Invest AS → Rune Gangnes Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Romerike Armering AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Romerike Armering Invest AS → Ø.M. Fjeld AS → Ømf Holding AS57,9 %916 164 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Romerike Armering Invest AS → Skjølås Holding AS13,3 %210 905 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Romerike Armering Invest AS → Jan FR. Bjerkenes Holding AS10 %158 179 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Romerike Armering Invest AS → Rune Gangnes Holding AS9,3 %147 634 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Romerike Armering Invest AS → Rune Gangnes Holding AS2 %31 636 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Romerike Armering Invest AS → Rune Gangnes Holding AS2 %31 636 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Romerike Armering Invest AS → Ø.M. Fjeld AS → Smek Holding AS0,9 %14 032 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Romerike Armering Invest AS → Jan FR. Bjerkenes Holding AS0,7 %10 545 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Romerike Armering Invest AS → Jan FR. Bjerkenes Holding AS0,7 %10 545 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Romerike Armering Invest AS → Jan FR. Bjerkenes Holding AS0,7 %10 545 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Romerike Armering Invest AS → Jan FR. Bjerkenes Holding AS0,7 %10 545 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Romerike Armering Invest AS → Jan FR. Bjerkenes Holding AS0,7 %10 545 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Romerike Armering Invest AS → Ø.M. Fjeld AS → Ømf Holding AS0,3 %4 306 kr0 kr
Jhsinvest AS gjennom Romerike Armering Invest AS → Ø.M. Fjeld AS0,2 %3 274 kr–
Personlig eier N gjennom Romerike Armering Invest AS → Ø.M. Fjeld AS0,1 %2 339 kr0 kr
Verdigrunnlag
2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
1,6 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • ROMERIKE ARMERING AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1 mill. kr).
  • Ø.M. FJELD AS gikk fra 84 % til 81,2 % av aksjene i ØMF INVEST ASKER RINGERIKE AS i 2025.
  • Ø.M. FJELD AS gikk fra 78 % til 76 % av aksjene i ØMF INVEST EVENSEN & EVENSEN AS i 2025.
  • ØMF HOLDING AS gikk fra 20 % til 17,8 % av aksjene i SCANMUDRING HOLDING AS i 2025.
  • RUNE GANGNES HOLDING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (281 382 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,1 mill. kr).
  • Finansinntektene i RUNE GANGNES HOLDING AS steg fra 592 391 kr i 2024 til 5,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • ROMERIKE ARMERING AS delte anslagsvis ut 3,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr).
  • Finansinntektene i ROMERIKE ARMERING INVEST AS steg fra 1,2 mill. kr i 2023 til 3,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.