Anslag · inntektsår 2025
Visindi Stavanger AS
Org.nr. 994324306 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Stavanger
Aksjene i Visindi Stavanger AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 610 247 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Visindi Stavanger AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 135 170 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Visindi Stavanger AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 135 170 kr. Bankinnskuddene økte med 2,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 500 159 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Visindi Stavanger AS?
Visindi Stavanger AS eies til slutt av Personlig eier A (35,4 % gjennom Sitoli Invest AS), Personlig eier B (12,3 % gjennom Mille E Una Notte AS), Personlig eier C (10,8 % gjennom Bonaventura AS), Personlig eier D (8,5 % gjennom Atle Ronglan AS) og Personlig eier E (7,9 % gjennom Johansson Consult AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Visindi Stavanger AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sitoli Invest AS | 35,4 % | 215 966 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Mille E Una Notte AS | 12,3 % | 75 182 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bonaventura AS | 10,8 % | 65 663 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Atle Ronglan AS | 8,5 % | 51 810 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Johansson Consult AS | 7,9 % | 48 149 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Kanima AS | 6,6 % | 39 971 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vaageby AS | 5,6 % | 33 922 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Jevi Holding AS | 3,6 % | 22 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hommevik AS | 2,9 % | 17 392 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vaageby AS → Bitringsnatten AS | 1,7 % | 10 438 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Vaageby AS → Bocchiarda AS | 1,7 % | 10 438 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Vaageby AS → Kilenot AS | 1,7 % | 10 438 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Skjelstad AS | 1,4 % | 8 666 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 762 809 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 610 247 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- VISINDI STAVANGER AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (662 809 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (525 199 kr).
- VISINDI AS gikk fra 67 % til 0 % av aksjene i VISINDI STAVANGER AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MILLE E UNA NOTTE AS gikk fra 20 % til 12,3 % av aksjene i VISINDI STAVANGER AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MILLE E UNA NOTTE AS gikk fra 20 % til 12,3 % av aksjene i VISINDI STAVANGER AS i 2025.
- MILLE E UNA NOTTE AS gikk fra 6,9 % til 4,1 % av aksjene i VISINDI AS i 2025.
- VAAGEBY AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,7 mill. kr).
- VAAGEBY AS gikk fra 25,6 % til 18,8 % av aksjene i VISINDI AS i 2025.
- JOHANSSON CONSULT AS delte anslagsvis ut 599 999 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (496 322 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1 mill. kr).
- VISINDI STAVANGER AS delte anslagsvis ut 730 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (660 369 kr) pluss årsresultatet 2024 (732 440 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (662 809 kr).
- MILLE E UNA NOTTE AS gikk fra 30 % til 20 % av aksjene i VISINDI STAVANGER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MILLE E UNA NOTTE AS delte anslagsvis ut 575 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24 541 kr) pluss årsresultatet 2024 (706 018 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (155 559 kr).
- MILLE E UNA NOTTE AS gikk fra 30 % til 20 % av aksjene i VISINDI STAVANGER AS i 2024.
- MILLE E UNA NOTTE AS gikk fra 9,7 % til 6,9 % av aksjene i VISINDI AS i 2024.
- Finansinntektene i BONAVENTURA AS steg fra 350 418 kr i 2023 til 1,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VAAGEBY AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (23,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,2 mill. kr).
- Finansinntektene i ATLE RONGLAN AS steg fra 311 126 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.