Anslag · inntektsår 2025
Margrethe Nygaard Holding AS
Org.nr. 994084194 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Oslo
Aksjene i Margrethe Nygaard Holding AS gir de 20 personlige eierne anslagsvis 5 682 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Margrethe Nygaard Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Margrethe Nygaard Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,8 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 285 287 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Margrethe Nygaard Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 38 458 kr. Det er i snitt tatt ut 883 136 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 4,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (217 428 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 15,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 133 388 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 135 153 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Margrethe Nygaard Holding AS?
Margrethe Nygaard Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (14,6 %), Personlig eier B (12,2 %), Personlig eier C (8,7 %), Personlig eier D (8,7 %) og Personlig eier E (8,7 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Margrethe Nygaard Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 14,6 % | 2,2 mill. kr | 4 648 kr |
| Personlig eier B | 12,2 % | 1,9 mill. kr | 1 034 kr |
| Personlig eier C | 8,7 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 8,7 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 8,7 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 6,7 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 6,1 % | 931 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 4,7 % | 718 549 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 4,4 % | 665 849 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 4,4 % | 665 849 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2,9 % | 439 622 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 2,9 % | 439 622 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 2,1 % | 325 669 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 2,1 % | 325 669 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 2,1 % | 325 669 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 19,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 5 682 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 135 153 kr
Hendelser i eierkjeden
- MARGRETHE NYGAARD HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−31 410 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Vilbergmoen Utvikling AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.