Anslag · inntektsår 2025
Forusveien 31 - Kontor AS
Org.nr. 993733180 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger
Aksjene i Forusveien 31 - Kontor AS gir de 39 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Forusveien 31 - Kontor AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −22,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,58 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Forusveien 31 - Kontor AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 3,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 104 005 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Forusveien 31 - Kontor AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 377 741 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 302 095 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (73 670 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 24 784 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 45 793 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Forusveien 31 - Kontor AS?
Forusveien 31 - Kontor AS eies til slutt av Personlig eier A (9,6 % gjennom Stavanger Realinvest AS → Robotvegen 18 AS), Personlig eier B (8,2 % gjennom Stavanger Realinvest AS → Astana AS), Personlig eier C (8,2 % gjennom Stavanger Realinvest AS → Astana AS), Personlig eier D (8,1 % gjennom Stavanger Realinvest AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS) og Personlig eier E (4,8 % gjennom Stavanger Realinvest AS → J Binvest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Forusveien 31 - Kontor AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Stavanger Realinvest AS → Robotvegen 18 AS | 9,6 % | 607 831 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Stavanger Realinvest AS → Astana AS | 8,2 % | 521 851 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Stavanger Realinvest AS → Astana AS | 8,2 % | 521 851 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Stavanger Realinvest AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS | 8,1 % | 511 355 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Stavanger Realinvest AS → J Binvest AS | 4,8 % | 302 771 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Stavanger Realinvest AS → TM Kos AS | 4,2 % | 266 230 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Stavanger Realinvest AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS | 4 % | 255 678 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Stavanger Realinvest AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS → Haba Holding AS | 4 % | 255 678 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Stavanger Realinvest AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS | 4 % | 255 678 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Stavanger Realinvest AS → Kar Kam Kat AS | 3,9 % | 248 719 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Stavanger Realinvest AS → Aiolos Investering AS | 3,6 % | 225 131 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Stavanger Realinvest AS → Røsi AS → Røci AS | 3,1 % | 194 944 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Stavanger Realinvest AS → Graa AS | 3 % | 191 863 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Stavanger Realinvest AS → Graa AS | 3 % | 191 863 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Stavanger Realinvest AS | 2,9 % | 183 804 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 45 793 kr
Hendelser i eierkjeden
- GTBA FORVALTNING AS gikk fra 1,7 % til 0 % av aksjene i AVANTO RIGHT TAIL AS i 2025.
- GBA HOLDING AS delte anslagsvis ut 6,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (68 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (17,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (78,4 mill. kr).
- ASTANA AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SLETTESTRANDVEIEN HOLDING AS i 2025.
- TM KOS AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (30,9 mill. kr).
- GTBA FORVALTNING AS gikk fra 14,3 % til 0 % av aksjene i SLETTESTRANDVEIEN HOLDING AS i 2024.
- GBA HOLDING AS delte anslagsvis ut 24,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (72,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (68 mill. kr).
- ASTANA AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,2 mill. kr).
- Finansinntektene i ASTANA AS steg fra 259 033 kr i 2023 til 5,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ROBOTVEGEN 18 AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i SLETTESTRANDVEIEN HOLDING AS i 2024.
- Finansinntektene i TM KOS AS steg fra 655 610 kr i 2023 til 16,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.