Anslag · inntektsår 2025
Bulk Vinterbro Ii AS
Org.nr. 993617512 · AS
Aksjene i Bulk Vinterbro Ii AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 12 681 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 19,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Bulk Vinterbro Ii AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 90,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, så avkastningen er 124,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Bulk Vinterbro Ii AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 10,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 24,1 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 272 238 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Bulk Vinterbro Ii AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 10,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 12,3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 12 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 41,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (286 974 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 176 983 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 178 383 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bulk Vinterbro Ii AS?
Bulk Vinterbro Ii AS eies til slutt av Bgo Europe Iv King Ii Holdco S (30,1 % gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS), Bgo Europe Iv King Ii Holdco S.À.R. (19,8 % gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Bulk Industrier AS), Personlig eier A (15,5 % gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Bulk Industrier AS → Green Keeper AS og Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Green Keeper AS), Bgo King Holdco Sarl (14,9 % gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS) og Geveran Trading Company LTD (7,6 % gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bulk Vinterbro Ii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bgo Europe Iv King Ii Holdco S gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS | 30,1 % | 5,9 mill. kr | – |
| Bgo Europe Iv King Ii Holdco S.À.R. gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Bulk Industrier AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 19,8 % | 3,9 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Bulk Industrier AS → Green Keeper AS; Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Green Keeper AS | 15,5 % | 3 mill. kr | 12 681 kr |
| Bgo King Holdco Sarl gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS | 14,9 % | 2,9 mill. kr | – |
| Geveran Trading Company LTD gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS | 7,6 % | 1,5 mill. kr | – |
| Personlig eier B gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Elpica AS → Palifa AS; Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Morellen AS | 2,2 % | 432 201 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Totomo AS | 2,2 % | 426 248 kr | 0 kr |
| Bulk Infrastructure Holding AS gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Klub Bulk AS | 2,1 % | 406 219 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Levada AS | 1,4 % | 269 258 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Prospero AS | 0,9 % | 177 904 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Prospero AS | 0,9 % | 168 021 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Cenica AS; Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS | 0,5 % | 98 621 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → GLS Real Estate AS → Greenwich Land Securities AS | 0,2 % | 30 610 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → GLS Real Estate AS → Greenwich Land Securities AS → Tussebu AS | 0,2 % | 30 610 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bulk Industrial Real Estate AS → Bulk Infrastructure Group AS → Bulk Infrastructure Holding AS → Tinden Holding AS | 0,1 % | 27 087 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 24,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 19,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 12 681 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 178 383 kr
Hendelser i eierkjeden
- BULK VINTERBRO II AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i BULK INDUSTRIAL REAL ESTATE AS økte med 685,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- TOTOMO AS delte anslagsvis ut 7,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (77,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (77,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TOTOMO AS steg fra 2 479 kr i 2024 til 8,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BULK VINTERBRO II AS delte anslagsvis ut 22,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (32,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,5 mill. kr).
- BULK INDUSTRIAL REAL ESTATE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KOPPHOLEN 5 AS i 2024.
- BULK INDUSTRIAL REAL ESTATE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOFSTADVEGEN 14-16 AS i 2024.
- BULK INDUSTRIAL REAL ESTATE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOFSTADVEGEN TOMTEUTVIKLING AS i 2024.
- BULK INDUSTRIAL REAL ESTATE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DELIVEIEN TOMTEUTVIKLING AS i 2024.
- BULK INDUSTRIAL REAL ESTATE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ORHUSVEIEN 75-77 AS i 2024.
- BULK INDUSTRIAL REAL ESTATE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOLGAARD SKOG 3 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i BULK INFRASTRUCTURE GROUP AS økte med 4 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i BULK INFRASTRUCTURE HOLDING AS økte med 4 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i BULK INFRASTRUCTURE HOLDING AS steg fra 4,5 mill. kr i 2023 til 15,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Bgo Europe Iv King Ii Holdco S
- Eier: Bgo King Holdco Sarl
- Eier: Geveran Trading Company LTD
- Eier: Bulk Infrastructure Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.