Anslag · inntektsår 2025
Engveien 2 Tynset AS
Org.nr. 993427241 · AS · Detaljhandel med motorvogner · Røros
Aksjene i Engveien 2 Tynset AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Engveien 2 Tynset AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 491 649 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 82 472 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 186 040 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Engveien 2 Tynset AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 491 649 kr. Bankinnskuddene falt med 199 007 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Engveien 2 Tynset AS?
Engveien 2 Tynset AS eies til slutt av Henrik Raaden Slettum (17 % gjennom Compenso Holding AS → Slettum Holding AS), Mona Waldahl Slettum (17 % gjennom Compenso Holding AS → Slettum Holding AS), Ketil Stene Jansen (16 % gjennom Compenso Holding AS → Vidvangen AS), John Kåre Engesvoll (12,5 % gjennom Compenso Holding AS → Jkelb Holding AS) og Lillian Bendos (12,5 % gjennom Compenso Holding AS → Jkelb Holding AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Engveien 2 Tynset AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Henrik Raaden Slettum gjennom Compenso Holding AS → Slettum Holding AS | 17 % | 286 653 kr | 0 kr |
| Mona Waldahl Slettum gjennom Compenso Holding AS → Slettum Holding AS. Eier også aksjer i Ren Røros AS (0,02 %) | 17 % | 286 653 kr | 0 kr |
| Ketil Stene Jansen gjennom Compenso Holding AS → Vidvangen AS | 16 % | 269 791 kr | 0 kr |
| John Kåre Engesvoll gjennom Compenso Holding AS → Jkelb Holding AS | 12,5 % | 210 774 kr | 0 kr |
| Lillian Bendos gjennom Compenso Holding AS → Jkelb Holding AS | 12,5 % | 210 774 kr | 0 kr |
| Espen Ødegård gjennom Compenso Holding AS → Ø&W Holding AS → Esø Holding AS. Eier også aksjer i Ren Røros AS (0,02 %) | 12,5 % | 210 774 kr | 0 kr |
| Per Jarle Wahl gjennom Compenso Holding AS → Ø&W Holding AS → LPW Holding AS | 12,5 % | 210 774 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- COMPENSO HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (139 443 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (32 302 kr).
- COMPENSO HOLDING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (139 443 kr) pluss årsresultatet 2024 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (139 443 kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.