Anslag · inntektsår 2025
Langhus Eiendom AS
Org.nr. 993426016 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Langhus Eiendom AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 51 980 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 16,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Langhus Eiendom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 12,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, så avkastningen er 17,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Langhus Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 83 244 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 292 119 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Langhus Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 83 244 kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 41,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 11,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (234 152 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 16,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 143 904 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 145 549 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Langhus Eiendom AS?
Langhus Eiendom AS eies til slutt av Personlig eier A (36 % gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Personlig eier B (13 % gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Personlig eier C (13 % gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Personlig eier D (13 % gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Personlig eier E (5,2 % gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Langhus Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS | 36 % | 5,9 mill. kr | 41 201 kr |
| Personlig eier B gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 13 % | 2,1 mill. kr | 3 593 kr |
| Personlig eier C gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 13 % | 2,1 mill. kr | 3 593 kr |
| Personlig eier D gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS | 13 % | 2,1 mill. kr | 3 593 kr |
| Personlig eier E gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 5,2 % | 847 706 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS | 5 % | 815 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS | 5 % | 815 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS | 2,6 % | 423 853 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS | 2,6 % | 423 853 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS | 1,3 % | 211 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS | 1,3 % | 211 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS | 1 % | 163 148 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS | 1 % | 163 148 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 20,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 16,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 145 549 kr
Hendelser i eierkjeden
- LANGHUS EIENDOM AS delte anslagsvis ut 3,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12,2 mill. kr).
- Finansinntektene i HANDELSEIENDOM HOLDING AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 4,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM HOLDING AS steg fra 1 642 kr i 2024 til 6,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i MALLING HANDELSEIENDOM AS økte med 185,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 17,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- LANGHUS EIENDOM AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,2 mill. kr).
- BEE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LANGHUS EIENDOM AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
- Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.