Anslag · inntektsår 2025
Pions AS
Org.nr. 993425575 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Stavanger
Aksjene i Pions AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 8 244 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 18,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Pions AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −11,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,72 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Pions AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 5,8 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 383 914 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Pions AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 5,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 4 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 3,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (267 687 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 18,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 166 078 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 166 394 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Pions AS?
Pions AS eies til slutt av Hitecvision Vi LP (34 % gjennom Teresoft AS → Remold Holding AS → HV Vi Holding AS), Hitec Vision Private Equity Iv LP (29,1 % gjennom Teresoft AS → Remold Holding AS → HV Iv Holding AS), Personlig eier A (13,9 % gjennom RSR Holding AS), Hitecvision V LP (10,5 % gjennom Teresoft AS → Remold Holding AS → HV V Holding AS) og Personlig eier B (9,7 % gjennom Isi Holding AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pions AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Hitecvision Vi LP gjennom Teresoft AS → Remold Holding AS → HV Vi Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 34 % | 6,3 mill. kr | – |
| Hitec Vision Private Equity Iv LP gjennom Teresoft AS → Remold Holding AS → HV Iv Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 29,1 % | 5,4 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom RSR Holding AS | 13,9 % | 2,6 mill. kr | 8 049 kr |
| Hitecvision V LP gjennom Teresoft AS → Remold Holding AS → HV V Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 10,5 % | 1,9 mill. kr | – |
| Personlig eier B gjennom Isi Holding AS | 9,7 % | 1,8 mill. kr | 195 kr |
| Personlig eier C gjennom Teresoft AS → Mantenere AS | 1,8 % | 338 842 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 0,4 % | 67 967 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 0,4 % | 67 967 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Teresoft AS → Imsen AS | 0,1 % | 23 719 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 23 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 18,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 166 394 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i REMOLD HOLDING AS falt med 123 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- REMOLD HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AGILITY GROUP AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i HV VI HOLDING AS falt med 56,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i HV IV HOLDING AS falt med 48,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i HV V HOLDING AS falt med 17,6 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i TERESOFT AS økte med 5,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i REMOLD HOLDING AS falt med 305,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i HV VI HOLDING AS falt med 141 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i HV IV HOLDING AS falt med 120,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i HV V HOLDING AS falt med 43,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.