Anslag · inntektsår 2025
Fleslandsveien 2 AS
Org.nr. 993399566 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bergen
Aksjene i Fleslandsveien 2 AS gir de 24 personlige eierne anslagsvis 99 970 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 22,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Fleslandsveien 2 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 7,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,74 % av den samme verdien, så avkastningen er 9,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Fleslandsveien 2 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,4 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 395 323 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 898 898 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Fleslandsveien 2 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 159 669 kr. Det er i snitt tatt ut 721 522 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 2,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (335 135 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 22,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 204 407 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 208 320 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fleslandsveien 2 AS?
Fleslandsveien 2 AS eies til slutt av Personlig eier A (32,4 % gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Soneta AS → C. Nesttun Invest AS og Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → C. Nesttun Invest AS), Personlig eier B (27,9 % gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → M2 Real Estate Holding AS → M2 Property AS → M2 Holding AS og Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → M2 Real Estate Holding AS → M2 Property AS → M2 Holding AS), Personlig eier C (6,1 % gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS), Personlig eier D (4,6 % gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS) og Personlig eier E (4,6 % gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fleslandsveien 2 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Soneta AS → C. Nesttun Invest AS; Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → C. Nesttun Invest AS | 32,4 % | 7,3 mill. kr | 55 025 kr |
| Personlig eier B gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → M2 Real Estate Holding AS → M2 Property AS → M2 Holding AS; Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → M2 Real Estate Holding AS → M2 Property AS → M2 Holding AS | 27,9 % | 6,3 mill. kr | 44 945 kr |
| Personlig eier C gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS | 6,1 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS | 4,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS | 4,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Soneta AS → Taklo Holding AS | 2,9 % | 641 813 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → M2 Real Estate Holding AS → Saele Invest & Consulting AS; Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → M2 Real Estate Holding AS → Saele Invest & Consulting AS; Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Saele Invest & Consulting AS | 2,8 % | 627 263 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → M2 Real Estate Holding AS → Saele Invest & Consulting AS; Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → M2 Real Estate Holding AS → Saele Invest & Consulting AS; Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Saele Invest & Consulting AS | 2,8 % | 627 263 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Soneta AS → Rett Vest Invest AS | 2,5 % | 570 397 kr | 0 kr |
| Cashflow Holding Aps gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,6 % | 367 436 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Sparkling Rock AS | 1,3 % | 300 051 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Sparkling Rock AS | 1,3 % | 300 051 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Sparkling Rock AS | 1,3 % | 300 051 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Sparkling Rock AS | 1,3 % | 300 051 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bergensgruppen Invest AS → Bergensgruppen AS → Gunn Invest AS | 1 % | 217 325 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 28 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 22,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 99 970 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 208 320 kr
Hendelser i eierkjeden
- FLESLANDSVEIEN 2 AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,9 mill. kr).
- M2 HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FLESLANDSVEIEN 2 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BERGENSGRUPPEN INVEST AS gikk fra 13,2 % til 0 % av aksjene i KRY GRUPPEN AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i BERGENSGRUPPEN AS økte med 385,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BERGENSGRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKIPPERHUSET AS i 2025.
- Finansinntektene i SONETA AS steg fra 6,8 mill. kr i 2024 til 96,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SONETA AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BERGENSGRUPPEN NÆRING AS i 2025.
- SONETA AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BERGENSGRUPPEN INVEST AS i 2025.
- SONETA AS gikk fra 49,5 % til 0 % av aksjene i BERGENSGRUPPEN EIENDOM AS i 2025.
- SONETA AS gikk fra 35,1 % til 0 % av aksjene i MINE EIENDOMMER AS i 2025.
- SONETA AS gikk fra 35 % til 0 % av aksjene i MINE UTVIKLING AS i 2025.
- MAHEGA AS delte anslagsvis ut 27,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (401,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (397,2 mill. kr).
- MAHEGA AS gikk fra 17 % til 0 % av aksjene i MINE UTVIKLING AS i 2025.
- MAHEGA AS gikk fra 16,9 % til 0 % av aksjene i MINE EIENDOMMER AS i 2025.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.