Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Lagerveien 19 AS

Org.nr. 993382361 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Strand

Aksjene i Lagerveien 19 AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Lagerveien 19 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 70,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,36 % av den samme verdien, så avkastningen er 194,1 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Lagerveien 19 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 205 165 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5,4 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 29 225 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 77 634 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Lagerveien 19 AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 205 165 kr. Bankinnskuddene falt med 1,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,7 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 114,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (23 756 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 14 100 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 14 767 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Lagerveien 19 AS?

Lagerveien 19 AS eies til slutt av Personlig eier A (29,3 % gjennom Forus Industrieiendom AS → Hedland Invest AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og Forus Industrieiendom AS → Hedland Invest AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS og Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS), Personlig eier B (24,4 % gjennom Forus Industrieiendom AS → Hedland Invest AS → Stangeland Forvaltning AS), Personlig eier C (12,6 % gjennom Forus Industrieiendom AS → Hedland Invest AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS), Personlig eier D (7,8 % gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS) og AS Tres (2,9 % gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lagerveien 19 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Forus Industrieiendom AS → Hedland Invest AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; Forus Industrieiendom AS → Hedland Invest AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS; Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS29,3 %949 844 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Forus Industrieiendom AS → Hedland Invest AS → Stangeland Forvaltning AS24,4 %790 499 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Forus Industrieiendom AS → Hedland Invest AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS12,6 %407 076 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS7,8 %252 462 kr0 kr
AS Tres gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS2,9 %92 647 kr–
AS W Wilhelmsen gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS2,8 %90 552 kr–
Personlig eier E gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Thelon AS2,5 %80 917 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS → KBK AS2,4 %77 681 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS → RBK Holding AS2,4 %77 681 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS → VBK Holding AS2,4 %77 681 kr0 kr
Skips AS Tudor gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS1,6 %50 641 kr–
Personlig eier I gjennom Forus Industrieiendom AS → Hedland Invest AS1,2 %37 346 kr0 kr
AS Kassiopeia gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS0,9 %28 053 kr–
J.P. Morgan SE gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA0,6 %20 482 kr–
J.P. Morgan SE gjennom Forus Industrieiendom AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA0,4 %14 395 kr–
Verdigrunnlag
4 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
3,2 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
14 767 kr

Hendelser i eierkjeden

  • LAGERVEIEN 19 AS delte anslagsvis ut 2,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,5 mill. kr).
  • Finansinntektene i K2 STAVANGER AS steg fra 4,3 mill. kr i 2024 til 111,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • K2 STAVANGER AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i FINNESTADVEIEN 9 AS i 2025.
  • STANGELAND HOLDING AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (312,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (63,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (336,3 mill. kr).
  • STANGELAND HOLDING AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i STANGELAND TECTA EIENDOM AS i 2025.
  • LAGERVEIEN 19 AS delte anslagsvis ut 2,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,4 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i FORUS INDUSTRIEIENDOM AS økte med 57 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i FORUS INDUSTRIEIENDOM AS steg fra 2,7 mill. kr i 2023 til 13,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • HEDLAND INVEST AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (602 522 kr).
  • K2 STAVANGER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PILEN EIENDOM AS i 2024.
  • K2 STAVANGER AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i VARDENES UTVIKLING AS i 2024.
  • STANGELAND HOLDING AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (266,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (85,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (312,4 mill. kr).
  • STANGELAND HOLDING AS gikk fra 39,5 % til 0 % av aksjene i FORUM JÆREN AS i 2024.
  • STANGELAND HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FOSSEIKEVEIEN 10 AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.