Anslag · inntektsår 2025
Norwegian Nature & Mountain Events AS
Org.nr. 993359637 · AS · Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Oslo
Aksjene i Norwegian Nature & Mountain Events AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 297 788 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Norwegian Nature & Mountain Events AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −724 619 kr, mest med nye penger fra eierne (15 473 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Norwegian Nature & Mountain Events AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 724 619 kr. Bankinnskuddene falt med 174 447 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 295 377 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Norwegian Nature & Mountain Events AS?
Norwegian Nature & Mountain Events AS eies til slutt av Personlig eier A (40 % gjennom Euro Holding AS), Personlig eier B (30 % gjennom Euro Holding AS → Am Invest 1 AS) og Personlig eier C (30 % gjennom Euro Holding AS → Ja Invest 1 AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Norwegian Nature & Mountain Events AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Euro Holding AS | 40 % | 119 115 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Euro Holding AS → Am Invest 1 AS | 30 % | 89 336 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Euro Holding AS → Ja Invest 1 AS | 30 % | 89 336 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 372 235 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 297 788 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- EURO HOLDING AS delte anslagsvis ut 11 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (93,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (93,3 mill. kr).
- EURO HOLDING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i SEMINYAK II AS i 2025.
- AM INVEST 1 AS delte anslagsvis ut 950 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (463 394 kr) pluss årsresultatet 2025 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (520 401 kr).
- Finansinntektene i AM INVEST 1 AS steg fra 73 228 kr i 2024 til 1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JA INVEST 1 AS delte anslagsvis ut 950 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (442 660 kr) pluss årsresultatet 2025 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (506 104 kr).
- Finansinntektene i JA INVEST 1 AS steg fra 64 010 kr i 2024 til 1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- EURO HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (82 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (16,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (93,9 mill. kr).
- EURO HOLDING AS gikk fra 1,5 % til 0,5 % av aksjene i BTG KAMSARMAX AS i 2024.
- AM INVEST 1 AS delte anslagsvis ut 950 076 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (42 424 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (463 394 kr).
- JA INVEST 1 AS delte anslagsvis ut 950 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (34 506 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (442 660 kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Norwegian Adventure Group AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.