Anslag · inntektsår 2025
Union Geoenergi AS
Org.nr. 993336319 · AS
Aksjene i Union Geoenergi AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 0 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Union Geoenergi AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 919 898 kr. Bankinnskuddene falt med 1,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Union Geoenergi AS?
Union Geoenergi AS eies til slutt av Studentsamskipnaden i Sørøst-Norge (50 % gjennom Viken Student AS), Mads Mortensen (18 % gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Anders Kristoffer Malling (6,5 % gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Morten Alexander Malling (6,5 % gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS) og Peter Tidemand Malling (6,5 % gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Union Geoenergi AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Studentsamskipnaden i Sørøst-Norge gjennom Viken Student AS | 50 % | 0 kr | – |
| Mads Mortensen gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS | 18 % | 0 kr | 0 kr |
| Anders Kristoffer Malling gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 6,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Morten Alexander Malling gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 6,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Peter Tidemand Malling gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS. Eier også aksjer i Hedvig AS (100 %), Admima Invest AS (100 %), Tidemand AS (100 %), Haga Golf AS (0,06 %), Rosenkrantzgate 10 AS (0,02 %) | 6,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Anders Berggren gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 2,6 % | 0 kr | 0 kr |
| Torjus Mykland gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS. Eier også aksjer i Hugin AS (23,17 %) | 2,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Didrik Christian Brager Carlsen gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS. Eier også aksjer i Rosenlund & Co AS (under 0,01 %) | 2,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Marius Christian Herud gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS. Eier også aksjer i Marher Invest AS (100 %), Hilma Invest AS (45 %), Herberg Invest AS (33,33 %), C Sundtsgt 19 AS (0,98 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %) | 1,3 % | 0 kr | 0 kr |
| Tor Arne Utgård gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS. Eier også aksjer i Utgård Holding A/S (0,37 %), Haga Golf AS (0,06 %) | 1,3 % | 0 kr | 0 kr |
| Cathrine Kildalsen gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS. Eier også aksjer i Elmera Group ASA (under 0,01 %), Techstep ASA (under 0,01 %), Entra ASA (under 0,01 %), Airthings AS (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 0,6 % | 0 kr | 0 kr |
| Fredrik Thormod Sommerfeldt gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS | 0,6 % | 0 kr | 0 kr |
| Cecilie Therese Ellefsen gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS. Eier også aksjer i Nedre Storgate 3 AS (1,1 %) | 0,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Fredrik Jansen gjennom Grønland 41 AS → Handelseiendom Holding Ii AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS. Eier også aksjer i Hermart AS (50 %) | 0,5 % | 0 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 0 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i UNION GEOENERGI AS økte med 1,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- GRØNLAND 41 AS delte anslagsvis ut 9,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12,1 mill. kr).
- Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM HOLDING AS steg fra 1 642 kr i 2024 til 6,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i MALLING HANDELSEIENDOM AS økte med 185,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 17,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- UNION EIENDOMSUTVIKLING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i UNION GEOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
- Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.