Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Head Energy Branncon AS

Org.nr. 993230537 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Sandnes

Aksjene i Head Energy Branncon AS gir de 36 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Head Energy Branncon AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2 541 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Head Energy Branncon AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 11 797 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 5,2 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Head Energy Branncon AS?

Head Energy Branncon AS eies til slutt av Personlig eier A (19,2 % gjennom Head Energy AS → Leikvoll Holding AS), Personlig eier B (13 % gjennom Head Energy AS → Nice AS), Personlig eier C (6,5 % gjennom Head Energy AS → Lunde Holdings AS), Personlig eier D (6 % gjennom Krohnå AS) og Personlig eier E (6 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Head Energy Branncon AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Head Energy AS → Leikvoll Holding AS19,2 %244 439 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Head Energy AS → Nice AS13 %166 351 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Head Energy AS → Lunde Holdings AS6,5 %82 977 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Krohnå AS6 %76 238 kr0 kr
Personlig eier E6 %76 238 kr0 kr
Personlig eier F gjennom SG Holdings AS6 %76 238 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Tva Invest AS6 %76 238 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Vidar Kristoffersen Holding AS6 %76 238 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Videografen AS6 %76 238 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Head Energy AS → Magma Holding AS4,2 %54 064 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Head Energy AS → Onarheim PM AS3,6 %46 242 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Awg Invest AS3 %38 671 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Head Energy AS → TWK Invest AS1,9 %24 179 kr0 kr
Dangrid Holding C Aps gjennom Head Energy AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)1,3 %16 414 kr–
Personlig eier N gjennom Head Energy AS → G-M Holding AS1 %12 788 kr0 kr
Verdigrunnlag
1,6 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
1,3 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • HEAD ENERGY BRANNCON AS delte anslagsvis ut 850 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−506 193 kr) pluss årsresultatet 2025 (583 111 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−773 082 kr).
  • HEAD ENERGY AS gikk fra 89,6 % til 61,1 % av aksjene i HEAD ENERGY BRANNCON AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Personlig eier D gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i HEAD ENERGY BRANNCON AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Personlig eier I gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i HEAD ENERGY BRANNCON AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Personlig eier F gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i HEAD ENERGY BRANNCON AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Personlig eier G gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i HEAD ENERGY BRANNCON AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • HEAD ENERGY AS delte anslagsvis ut 26,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (37 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (37,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (48 mill. kr).
  • HEAD ENERGY AS gikk fra 92,6 % til 91,4 % av aksjene i HEAD ENERGY CONSULTING AS i 2025.
  • HEAD ENERGY AS gikk fra 89,6 % til 61,1 % av aksjene i HEAD ENERGY BRANNCON AS i 2025.
  • HEAD ENERGY AS gikk fra 87,4 % til 81,6 % av aksjene i HEAD ENERGY SOLVE AS i 2025.
  • LEIKVOLL HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37,4 mill. kr).
  • LUNDE HOLDINGS AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i ASTERA SOLAR AS i 2025.
  • HEAD ENERGY BRANNCON AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (342 637 kr) pluss årsresultatet 2024 (151 170 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−506 193 kr).
  • LMB HOLDING AS gikk fra 26 % til 0 % av aksjene i HEAD ENERGY BRANNCON AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i HEAD ENERGY AS falt med 23 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • HEAD ENERGY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HEAD ENERGY INSTALLATION AS i 2024.
  • HEAD ENERGY AS gikk fra 100 % til 71,7 % av aksjene i HEAD ENERGY NEXUS AS i 2024.
  • HEAD ENERGY AS gikk fra 100 % til 49 % av aksjene i HEAD ENERGY NORGRID AS i 2024.
  • HEAD ENERGY AS gikk fra 76 % til 59,2 % av aksjene i HEAD ENERGY PA AS i 2024.
  • HEAD ENERGY AS gikk fra 4,1 % til 2,3 % av aksjene i HEAD ENERGY AS i 2024.
  • LEIKVOLL HOLDING AS delte anslagsvis ut 6,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (30 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32,3 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.