Anslag · inntektsår 2025
Varde Hartmark AS
Org.nr. 993144169 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Varde Hartmark AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Varde Hartmark AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 31,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,2 % av den samme verdien, så avkastningen er 158,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Varde Hartmark AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 479 082 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 20 099 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Varde Hartmark AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 479 082 kr. Bankinnskuddene økte med 1,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 140,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (9 352 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 8 453 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 5 813 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Varde Hartmark AS?
Varde Hartmark AS eies til slutt av Personlig eier A (52,3 % gjennom Vardegruppen AS → Varde Kapital AS), Personlig eier B (9 % gjennom Vardegruppen AS), Personlig eier C (7,3 % gjennom Vardegruppen AS → En Kapital AS), Personlig eier D (7 % gjennom Vardegruppen AS → En Kapital AS) og Personlig eier E (7 % gjennom Vardegruppen AS → Varde Kapital AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Varde Hartmark AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Vardegruppen AS → Varde Kapital AS | 52,3 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Vardegruppen AS | 9 % | 210 476 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vardegruppen AS → En Kapital AS | 7,3 % | 171 166 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Vardegruppen AS → En Kapital AS | 7 % | 164 453 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vardegruppen AS → Varde Kapital AS | 7 % | 163 122 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vardegruppen AS → Varde Kapital AS | 7 % | 163 122 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vardegruppen AS → Varde Kapital AS | 3,5 % | 81 561 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Vardegruppen AS | 2,8 % | 64 403 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vardegruppen AS → Bull Sarhan AS | 1 % | 22 953 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vardegruppen AS → Bull Sarhan AS | 1 % | 22 953 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Vardegruppen AS | 0,5 % | 12 215 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Vardegruppen AS → Sannes Holding AS | 0,5 % | 11 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Vardegruppen AS → Dragos Invest AS | 0,4 % | 10 099 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Vardegruppen AS → Dragos Invest AS | 0,3 % | 7 574 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Vardegruppen AS → Dragos Invest AS | 0,3 % | 7 574 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 813 kr
Hendelser i eierkjeden
- VARDE HARTMARK AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (229 647 kr).
- VARDEGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (52 414 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−191 552 kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.