Anslag · inntektsår 2025
Lystgården AS
Org.nr. 993106070 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Lystgården AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Lystgården AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,42 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Lystgården AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1 kr, mest med nye penger fra eierne (78 775 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 39 398 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Lystgården AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1 kr. Bankinnskuddene økte med 211 611 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 7,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 27 482 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (31 208 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 17 999 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 19 399 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lystgården AS?
Lystgården AS eies til slutt av Personlig eier A (28,4 % gjennom Hassel Holding AS → Hans Hassel AS), Personlig eier B (19,9 % gjennom Hassel Holding AS → Olaf Hassel AS og Hassel Holding AS → VHH AS), Personlig eier C (11,4 % gjennom Hassel Holding AS → Olaf Hassel AS), Personlig eier D (6,7 % gjennom Hassel Holding AS → Hassel Vaage AS → Popflash AS) og Personlig eier E (6,7 % gjennom Hassel Holding AS → Entelechia AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lystgården AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hassel Holding AS → Hans Hassel AS | 28,4 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hassel Holding AS → Olaf Hassel AS; Hassel Holding AS → VHH AS | 19,9 % | 734 414 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hassel Holding AS → Olaf Hassel AS | 11,4 % | 422 845 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hassel Holding AS → Hassel Vaage AS → Popflash AS | 6,7 % | 248 978 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hassel Holding AS → Entelechia AS | 6,7 % | 248 978 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hassel Holding AS → Hassel Vaage AS | 6,7 % | 248 282 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hassel Holding AS → Hassel Vaage AS | 6,7 % | 248 282 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hassel Holding AS → Nihmo AS | 6,7 % | 248 282 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hassel Holding AS → Vanaheim AS | 6,7 % | 248 282 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 19 399 kr
Hendelser i eierkjeden
- HASSEL HOLDING AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i ØSTLANDET DAGLIGVARE INVEST AS i 2025.
- Finansinntektene i HANS HASSEL AS steg fra 218 kr i 2024 til 2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OLAF HASSEL AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−4 081 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (898 452 kr).
- VHH AS delte anslagsvis ut 679 999 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−45 202 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,7 mill. kr).
- HASSEL HOLDING AS delte anslagsvis ut 11,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (108 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (396 264 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (97,1 mill. kr).
- OLAF HASSEL AS delte anslagsvis ut 750 960 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr).
- Finansinntektene i OLAF HASSEL AS steg fra 642 350 kr i 2023 til 2,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HASSEL VAAGE AS delte anslagsvis ut 3,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (685 395 kr) pluss årsresultatet 2024 (3,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (674 982 kr).
- Finansinntektene i HASSEL VAAGE AS steg fra 536 000 kr i 2023 til 3,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- POPFLASH AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
- Finansinntektene i POPFLASH AS steg fra 179 000 kr i 2023 til 1,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.