Anslag · inntektsår 2025
Siva Fe Rammsmoen AS
Org.nr. 992914459 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Trondheim
Aksjene i Siva Fe Rammsmoen AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Siva Fe Rammsmoen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 10,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,49 % av den samme verdien, så avkastningen er 22,2 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Siva Fe Rammsmoen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 17 421 kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 26 020 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 27 500 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Siva Fe Rammsmoen AS?
Siva Fe Rammsmoen AS eies til slutt av Siva - Selskapet for Industrivekst SF (62,3 % gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Siva Eiendom Holding AS), Nord-Østerdal Kraftlag SA (24,5 % gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS), Røros Kommune (7,8 % gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS og Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS → Ren Røros AS), Personlig eier A (0,4 % gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS → Kjellmarkgruppen AS → Johan Kjellmark Holding AS) og Personlig eier B (0,4 % gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS → Kjellmarkgruppen AS → Johan Kjellmark Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Siva Fe Rammsmoen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Siva - Selskapet for Industrivekst SF gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Siva Eiendom Holding AS | 62,3 % | 2,8 mill. kr | – |
| Nord-Østerdal Kraftlag SA gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS | 24,5 % | 1,1 mill. kr | – |
| Røros Kommune gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS; Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS → Ren Røros AS | 7,8 % | 353 756 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS → Kjellmarkgruppen AS → Johan Kjellmark Holding AS | 0,4 % | 16 245 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS → Kjellmarkgruppen AS → Johan Kjellmark Holding AS | 0,4 % | 16 245 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS → Kjellmarkgruppen AS → Johan Kjellmark Holding AS | 0,3 % | 13 970 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS → Rørosbanken Røros Sparebank | 0,1 % | 5 637 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Siva Fjellregionen Eiendom AS → Røros Vekst AS → Rørosbanken Røros Sparebank → Frian AS | 0,1 % | 4 608 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 27 500 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i REN RØROS AS falt med 134,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- RØROSBANKEN RØROS SPAREBANK gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i FACTORING FINANS, ET DATTERSELSKAP AV BRAGE FINANS AS i 2025.
- Finansinntektene i KJELLMARKGRUPPEN AS steg fra 234 000 kr i 2024 til 3,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SIVA FJELLREGIONEN EIENDOM AS falt med 26,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SIVA FJELLREGIONEN EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NØK TOMTEGATA 8 AS i 2024.
- SIVA EIENDOM HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,2 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (194 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (973,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SIVA EIENDOM HOLDING AS økte med 1,1 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SIVA EIENDOM HOLDING AS gikk fra 40,7 % til 15,7 % av aksjene i OCCI HOLDING AS i 2024.
- SIVA EIENDOM HOLDING AS gikk fra 37,1 % til 0 % av aksjene i KOKSA EIENDOM AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i REN RØROS AS økte med 134,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i REN RØROS AS steg fra 44,8 mill. kr i 2023 til 150,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- REN RØROS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NEAS ENERGI TELEKOM RØROSREGIONEN AS i 2024.
- RØROSBANKEN RØROS SPAREBANK gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i HALTDALEN SPAREBANK i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.