Anslag · inntektsår 2025
Synshagen Næringspark AS
Org.nr. 992847611 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Vang
Aksjene i Synshagen Næringspark AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Synshagen Næringspark AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 127 799 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 48 359 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Synshagen Næringspark AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 309 652 kr. Bankinnskuddene falt med 120 387 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 900 966 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Synshagen Næringspark AS?
Synshagen Næringspark AS eies til slutt av Personlig eier A (15,6 %), Personlig eier B (11,7 % gjennom Vang Maskin AS og Vang Rør AS → Vang Maskin AS), Personlig eier C (10,9 % gjennom Vang Bygg Holding AS), Personlig eier D (9,4 % gjennom Tyin VVS AS) og Personlig eier E (9,2 % gjennom Vang Maskin AS og Vang Rør AS → Vang Maskin AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Synshagen Næringspark AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 15,6 % | 238 538 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Vang Maskin AS; Vang Rør AS → Vang Maskin AS | 11,7 % | 178 026 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vang Bygg Holding AS | 10,9 % | 166 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tyin VVS AS | 9,4 % | 143 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vang Maskin AS; Vang Rør AS → Vang Maskin AS | 9,2 % | 140 765 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vang Rør AS | 7,7 % | 116 884 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Tyin VVS AS | 6,3 % | 95 415 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 6,3 % | 95 415 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Elektromontasje AS → Elvetun Holding AS | 5,3 % | 81 605 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Elektromontasje AS → Boe Holding AS | 5,1 % | 78 466 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Elektromontasje AS → Sogn Elektrokompani AS | 5,1 % | 78 466 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Vang Bygg Holding AS | 4,7 % | 71 561 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Vang Maskin AS; Vang Rør AS → Vang Maskin AS | 2,7 % | 41 401 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ELEKTROMONTASJE AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,6 mill. kr).
- VANG BYGG HOLDING AS gikk fra 66,7 % til 37,1 % av aksjene i VANG BYGG AS i 2025.
- VANG MASKIN AS delte anslagsvis ut 722 488 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−346 172 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VANG MASKIN AS økte med 722 488 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SYNSHAGEN NÆRINGSPARK AS falt med 926 451 kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ELEKTROMONTASJE AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.