Anslag · inntektsår 2025
Malling & Co Leietakerrådgivning AS
Org.nr. 992731621 · AS · Eiendomsmegling og andre formidlingstjenester for eiendom · Oslo
Aksjene i Malling & Co Leietakerrådgivning AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Malling & Co Leietakerrådgivning AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 231,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,46 % av den samme verdien, så avkastningen er 502 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Malling & Co Leietakerrådgivning AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 646 472 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 22,5 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 45 287 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 244 625 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Malling & Co Leietakerrådgivning AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 646 472 kr. Bankinnskuddene økte med 7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 11,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 291,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (38 642 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 24 439 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 24 020 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Malling & Co Leietakerrådgivning AS?
Malling & Co Leietakerrådgivning AS eies til slutt av Personlig eier A (13,1 % gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Personlig eier B (13,1 % gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Personlig eier C (13,1 % gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS), Personlig eier D (9,3 % gjennom Malling & Co Markets AS og direkte) og Personlig eier E (8,5 % gjennom Malling & Co Markets AS → Frontor AS og Malling & Co Markets AS og direkte), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malling & Co Leietakerrådgivning AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 13,1 % | 546 256 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 13,1 % | 546 256 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS | 13,1 % | 546 256 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Malling & Co Markets AS; direkte | 9,3 % | 384 981 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Malling & Co Markets AS → Frontor AS; Malling & Co Markets AS; direkte | 8,5 % | 353 766 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 5,3 % | 218 503 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS; Malling & Co Markets AS → Kadi Invest AS | 5,1 % | 210 699 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Malling & Co Markets AS → Medicon AS; Medicon AS | 4,6 % | 192 490 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Malling & Co Markets AS → Medicon AS; Medicon AS | 4,6 % | 192 490 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS | 2,6 % | 109 251 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS | 2,6 % | 109 251 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Katalyst AS | 2 % | 83 239 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Malling & Co Markets AS → Tanberg AS | 1,9 % | 78 037 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Malling & Co Markets AS → TCH Invest AS | 1,9 % | 78 037 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Malling & Co Markets AS | 1,5 % | 62 429 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 24 020 kr
Hendelser i eierkjeden
- MALLING & CO LEIETAKERRÅDGIVNING AS delte anslagsvis ut 12,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,3 mill. kr).
- MALLING & CO MARKETS AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (31,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,4 mill. kr).
- MALLING & CO MARKETS AS gikk fra 80 % til 78,5 % av aksjene i MALLING & CO DRAMMEN AS i 2025.
- MALLING & CO MARKETS AS gikk fra 77,5 % til 75 % av aksjene i MALLING & CO LEIETAKERRÅDGIVNING AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,8 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MOMA INVEST AS falt med 4,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PETIMA INVEST AS delte anslagsvis ut 22,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,4 mill. kr).
- MALLING & CO LEIETAKERRÅDGIVNING AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,1 mill. kr).
- Antall aksjer i MALLING & CO LEIETAKERRÅDGIVNING AS økte fra 100 til 1 000 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SHT HOLDINGS AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i MALLING & CO LEIETAKERRÅDGIVNING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MALLING & CO MARKETS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (31,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12 mill. kr).
- MALLING & CO MARKETS AS gikk fra 82 % til 80 % av aksjene i MALLING & CO DRAMMEN AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 14,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr).
- PETIMA INVEST AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.