Anslag · inntektsår 2025
Enebakk Bioenergi AS
Org.nr. 992719737 · AS · Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning · Bærum
Aksjene i Enebakk Bioenergi AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Enebakk Bioenergi AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −10,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,32 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Enebakk Bioenergi AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 385 603 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 11 443 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Enebakk Bioenergi AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 18 409 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6 958 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 11 443 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Enebakk Bioenergi AS?
Enebakk Bioenergi AS eies til slutt av Core Infrastructur Ii SRL (29,8 % gjennom Varme Acquisitions AS → Varme Finco AS → Varme Topco AS), Infranode i No. 1 AB (29,8 % gjennom Varme Acquisitions AS → Varme Finco AS → Varme Topco AS), Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap (10,5 % gjennom Varme Acquisitions AS → Varme Finco AS → Varme Topco AS), Personlig eier A (4,2 % gjennom Enger Holding AS) og Personlig eier B (4,2 % gjennom Enger Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Enebakk Bioenergi AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Core Infrastructur Ii SRL gjennom Varme Acquisitions AS → Varme Finco AS → Varme Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 29,8 % | 864 184 kr | – |
| Infranode i No. 1 AB gjennom Varme Acquisitions AS → Varme Finco AS → Varme Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 29,8 % | 864 184 kr | – |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap gjennom Varme Acquisitions AS → Varme Finco AS → Varme Topco AS | 10,5 % | 305 006 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Enger Holding AS | 4,2 % | 121 830 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Enger Holding AS | 4,2 % | 121 830 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Enger Holding AS | 4,2 % | 121 830 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Miko AS → Nmi Invest AS | 2,1 % | 60 648 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Miko AS → Thomic Invest AS | 2,1 % | 60 648 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Haugstein Holding AS | 2 % | 56 665 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sandås Holding AS | 2 % | 56 665 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Miko AS → Kamic Invest AS | 1,8 % | 51 984 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,8 % | 51 738 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Enger Holding AS | 1,4 % | 40 610 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Thorvaldsen Invest AS → Kim A Thorvaldsen Holding AS | 1,3 % | 39 009 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mece Eiendom AS → Mece Invest AS | 1,1 % | 30 796 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 11 443 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i VARME FINCO AS falt med 102,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i VARME TOPCO AS falt med 95 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MIKO AS delte anslagsvis ut 22,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i MIKO AS falt med 10 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- NMI INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (842 402 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (383 333 kr).
- ENGER HOLDING AS gikk fra 30,9 % til 14 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- THORVALDSEN INVEST AS gikk fra 20 % til 1,4 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MIKO AS gikk fra 11,6 % til 0 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MECE EIENDOM AS gikk fra 7,1 % til 1,1 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BULK PARK ENEBAKK AS gikk fra 3,9 % til 0 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MELGÅRD HOLDING AS gikk fra 3,9 % til 0 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Personlig eier I gikk fra 3,6 % til 1,8 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- DAGFINN PEDERSTAD gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- WENCKE BUTENSCHØN gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ENGER EIENDOMSINVEST AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ASLAUG TIDEMANN gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TORGRIM RUSTAD gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ENGER HOLDING AS gikk fra 30,9 % til 14 % av aksjene i ENEBAKK BIOENERGI AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.