Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Rolvsøyveien 406 AS

Org.nr. 992558946 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Fredrikstad

Aksjene i Rolvsøyveien 406 AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Rolvsøyveien 406 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 10,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,11 % av den samme verdien, så avkastningen er 98,3 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Rolvsøyveien 406 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2 674 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 517 724 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Rolvsøyveien 406 AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 234 105 kr. Det er i snitt tatt ut 159 960 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 37,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (4 302 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2 426 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 2 674 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Rolvsøyveien 406 AS?

Rolvsøyveien 406 AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Næringseiendom AS → TM Jensen Holding AS), Personlig eier B (14,5 % gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS), Personlig eier C (14,5 % gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS), Personlig eier D (10,4 % gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS → Ingrid Andersen AS) og Personlig eier E (5,2 % gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS → Ellen Klev Andersen Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rolvsøyveien 406 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Næringseiendom AS → TM Jensen Holding AS50 %1 mill. kr0 kr
Personlig eier B gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS14,5 %293 286 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS14,5 %293 286 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS → Ingrid Andersen AS10,4 %210 711 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS → Ellen Klev Andersen Holding AS5,2 %105 355 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS → Kristian Klev Andersen Holding AS5,2 %105 355 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS0,1 %2 847 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Næringseiendom AS → Andersen Holding AS0,1 %2 847 kr0 kr
Verdigrunnlag
2,5 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
2 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
2 674 kr

Hendelser i eierkjeden

  • ANDERSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (57,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (847 531 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (53,1 mill. kr).
  • Finansinntektene i TM JENSEN HOLDING AS steg fra 1,3 mill. kr i 2024 til 4,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Finansinntektene i NÆRINGSEIENDOM AS steg fra 36 326 kr i 2023 til 1,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • ANDERSEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STABBURVEIEN 6 AS i 2024.
  • ANDERSEN HOLDING AS gikk fra 12,9 % til 0 % av aksjene i GREENERWAY AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.