Anslag · inntektsår 2025
Haugaland Storhusholdning AS
Org.nr. 992322470 · AS · Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler · Sveio
Aksjene i Haugaland Storhusholdning AS gir de 46 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Haugaland Storhusholdning AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −205,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,6 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Haugaland Storhusholdning AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 975 214 kr, mest med nye penger fra eierne (13,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 89 626 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Haugaland Storhusholdning AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 975 214 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 87 511 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 41 031 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 54 397 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Haugaland Storhusholdning AS?
Haugaland Storhusholdning AS eies til slutt av Adelis Portfolio Holding Ii AB (52,3 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS), Hållbar AB (5,1 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS), Personlig eier A (4,1 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS og Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS), Personlig eier B (3,6 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS) og Personlig eier C (3,6 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Haugaland Storhusholdning AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Adelis Portfolio Holding Ii AB gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,3 % | 3,8 mill. kr | – |
| Hållbar AB gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,1 % | 363 630 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS; Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS | 4,1 % | 296 360 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS | 3,6 % | 259 735 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS | 3,6 % | 259 735 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Arnesen Invest AS | 2,2 % | 156 654 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ad Astra AS | 2,1 % | 152 011 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Fossenakken AS | 1,8 % | 130 681 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Lilleulv Holding AS | 1,8 % | 127 503 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Audite AS | 1,7 % | 121 422 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Stangnes Invest AS | 1,4 % | 100 063 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ole T. Andreassen AS | 1,2 % | 85 609 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Triple H Invest AS | 1 % | 72 183 kr | 0 kr |
| Jonas Kohler gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 66 562 kr | – |
| Personlig eier L gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Kathhama Holding AS | 0,9 % | 65 673 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 54 397 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HAUGALAND STORHUSHOLDNING AS økte med 13,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 40,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- DLVRY AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LUNSJ.NO NORGE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 37,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 69,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 49 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 37,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 118,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 118,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY HOLDING AS steg fra 7 kr i 2023 til 2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 94,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY GROUP AS steg fra 1 000 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 53,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 40,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FSG HOLDCO AS økte med 11,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.