Anslag · inntektsår 2025
Nyrefeltet AS
Org.nr. 992289244 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Osterøy
Aksjene i Nyrefeltet AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 106 394 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 18,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nyrefeltet AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −16,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Nyrefeltet AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 8,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 386 621 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nyrefeltet AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 8,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 74,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 275 405 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 16,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 142 915 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 171 192 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nyrefeltet AS?
Nyrefeltet AS eies til slutt av Frank Håland (37,5 % gjennom Nyre Holding AS → Håland AS), Ove Håland (37,5 % gjennom Nyre Holding AS → Håland AS), Oddvin Håland (8,3 % gjennom Nyre Holding AS → Håland AS), Marco Elsafadi (3,3 % gjennom Nyre Holding AS → Marco Elsafadi AS) og Eivind Helland (2 % gjennom Nyre Holding AS → MS Helland Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nyrefeltet AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Frank Håland gjennom Nyre Holding AS → Håland AS. Eier også aksjer i Ici Revisjon AS (60 %) | 37,5 % | 7,1 mill. kr | 53 197 kr |
| Ove Håland gjennom Nyre Holding AS → Håland AS. Eier også aksjer i Bakkekontakt AS (100 %), Hexagon Composites ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %) | 37,5 % | 7,1 mill. kr | 53 197 kr |
| Oddvin Håland gjennom Nyre Holding AS → Håland AS | 8,3 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Marco Elsafadi gjennom Nyre Holding AS → Marco Elsafadi AS. Eier også aksjer i Bsafe Group AS (0,54 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) | 3,3 % | 629 305 kr | 0 kr |
| Eivind Helland gjennom Nyre Holding AS → MS Helland Holding AS | 2 % | 377 583 kr | 0 kr |
| Einar Killi gjennom Nyre Holding AS → Arna Invest AS; Nyre Holding AS → Håkon Killi AS. Eier også aksjer i Sparebanken Norge (under 0,01 %) | 1,7 % | 314 653 kr | 0 kr |
| Gunnar Killi gjennom Nyre Holding AS → Arna Invest AS; Nyre Holding AS → Håkon Killi AS | 1,7 % | 314 653 kr | 0 kr |
| Ivar Killi gjennom Nyre Holding AS → Arna Invest AS; Nyre Holding AS → Håkon Killi AS. Eier også aksjer i Anne Marie AS (100 %), Copa Media AS (33,33 %) | 1,7 % | 314 653 kr | 0 kr |
| Elin Bognøy gjennom Nyre Holding AS → Esia AS | 1,5 % | 285 810 kr | 0 kr |
| Stian Bognøy gjennom Nyre Holding AS → Esia AS. Eier også aksjer i Energeia AS (0,02 %), Hynion AS (0,01 %), Aker Horizons ASA (0,01 %), Serodus AS (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 285 810 kr | 0 kr |
| Grethe Aarnes Lyssand gjennom Nyre Holding AS → MS Helland Holding AS | 1 % | 188 792 kr | 0 kr |
| Heidrun Reigstad Tveit gjennom Nyre Holding AS → JGR AS. Eier også aksjer i Sparebanken Norge (under 0,01 %) | 0,6 % | 106 982 kr | 0 kr |
| Rannveig Reigstad Fotland gjennom Nyre Holding AS → JGR AS | 0,6 % | 103 835 kr | 0 kr |
| Åsviv Kvåle-Reigstad gjennom Nyre Holding AS → JGR AS | 0,6 % | 103 835 kr | 0 kr |
| Irene Bognøy gjennom Nyre Holding AS → Esia AS | 0,3 % | 57 686 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 23,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 18,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 171 192 kr
Hendelser i eierkjeden
- HÅLAND AS gikk fra 83,3 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ARNA INVEST AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ESIA AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MARCO ELSAFADI AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MS HELLAND HOLDING AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HÅKON KILLI AS gikk fra 1,7 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JGR AS gikk fra 1,7 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HÅLAND AS gikk fra 83,3 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025.
- ARNA INVEST AS delte anslagsvis ut 885 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (160 468 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,1 mill. kr).
- ARNA INVEST AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025.
- ESIA AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025.
- MARCO ELSAFADI AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025.
- MS HELLAND HOLDING AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i NYREFELTET AS i 2025.
- Finansinntektene i HÅLAND AS steg fra 435 792 kr i 2023 til 3,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HÅLAND AS gikk fra 9,9 % til 0 % av aksjene i OSTERØY FERJESELSKAP AS i 2024.
- MARCO ELSAFADI AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (86 972 kr) pluss årsresultatet 2024 (958 414 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (45 385 kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.