Anslag · inntektsår 2025
Sogndal Fjellsport AS
Org.nr. 992155752 · AS · Opplevelsesaktiviteter · Sogndal
Aksjene i Sogndal Fjellsport AS gir de 31 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sogndal Fjellsport AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 630 240 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sogndal Fjellsport AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 630 240 kr. Bankinnskuddene falt med 548 555 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 620 700 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sogndal Fjellsport AS?
Sogndal Fjellsport AS eies til slutt av Personlig eier A (20,4 %), Personlig eier B (18,4 %), Personlig eier C (17,3 %), Personlig eier D (13,8 % gjennom Hofslundsengen Invest AS) og Personlig eier E (6,9 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sogndal Fjellsport AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 20,4 % | 222 261 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 18,4 % | 200 262 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 17,3 % | 188 151 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hofslundsengen Invest AS | 13,8 % | 150 521 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 6,9 % | 75 040 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hofslundsengen Invest AS; direkte | 2,3 % | 24 871 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hofslundsengen Invest AS | 1,7 % | 18 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,7 % | 18 598 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,2 % | 12 543 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,2 % | 12 543 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,1 % | 12 100 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,1 % | 12 100 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,1 % | 12 100 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,1 % | 12 100 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 1,1 % | 12 100 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- EFL AS gikk fra 50 % til 10 % av aksjene i FJØRA UTVIKLING AS i 2025.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.