Anslag · inntektsår 2025
Ebru Technologies AS
Org.nr. 992002565 · AS · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Austevoll
Aksjene i Ebru Technologies AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ebru Technologies AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 17,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,56 % av den samme verdien, så avkastningen er 31,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Ebru Technologies AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,8 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 81 932 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Ebru Technologies AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 38,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (65 434 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 16 663 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 40 674 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ebru Technologies AS?
Ebru Technologies AS eies til slutt av Austevoll Kraftlag SA (66,2 %), Personlig eier A (8,3 %), Personlig eier B (8,2 %), Personlig eier C (3,1 % gjennom RN:STN Invest AS) og Personlig eier D (3,1 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ebru Technologies AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Austevoll Kraftlag SA | 66,2 % | 3,9 mill. kr | – |
| Personlig eier A | 8,3 % | 484 587 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 8,2 % | 477 111 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom RN:STN Invest AS | 3,1 % | 180 724 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 3,1 % | 180 693 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hatlevik Avans AS | 1,4 % | 81 326 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Harto Invest AS | 1,2 % | 72 290 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1 % | 60 241 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1 % | 59 639 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 0,7 % | 41 812 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,7 % | 41 355 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,7 % | 41 355 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 0,7 % | 41 295 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Harto Invest AS | 0,6 % | 36 145 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Harto Invest AS | 0,6 % | 36 145 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 40 674 kr
Hendelser i eierkjeden
- EBRU TECHNOLOGIES AS delte anslagsvis ut 3,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,5 mill. kr).
- AUSTEVOLL KRAFTLAG SA gikk fra 75,7 % til 64,6 % av aksjene i EBRU TECHNOLOGIES AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- GEIR BERGFLØDT gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i EBRU TECHNOLOGIES AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ODD BREKKE gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i EBRU TECHNOLOGIES AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HARTO INVEST AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (179,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (205,5 mill. kr).
- EBRU TECHNOLOGIES AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4 mill. kr).
- HARTO INVEST AS delte anslagsvis ut 8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (119 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (68,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (179,3 mill. kr).
- Finansinntektene i HARTO INVEST AS steg fra 17,1 mill. kr i 2023 til 70,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Austevoll Kraftlag SA
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.