Anslag · inntektsår 2025
HP Stadionblokken C AS
Org.nr. 991973672 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger
Aksjene i HP Stadionblokken C AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 22 462 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 50,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener HP Stadionblokken C AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 2,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,82 % av den samme verdien, så avkastningen er 3,3 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med HP Stadionblokken C AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 49,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 503 571 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 518 925 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier HP Stadionblokken C AS?
HP Stadionblokken C AS eies til slutt av Oslo Kommune (24 % gjennom SVG Property AS → Oslo Pensjonsforsikring AS), Pensjonskassen for Helseforetakene i Hovedstadsområdet (17,1 % gjennom SVG Property AS), Castellum AB (publ) (5,6 % gjennom SVG Property AS → Entra ASA), Karianne Klaveness Holmen (5 % gjennom SVG Property AS → Req SVG Property Holding AS → Req Real Estate Fund i AS → KM Real Estate AS → Klaveness Marine Holding AS → Kak Shipping Invest AS og SVG Property AS → KM Real Estate AS → Klaveness Marine Holding AS → Kak Shipping Invest AS) og Kristine Klaveness (5 % gjennom SVG Property AS → Req SVG Property Holding AS → Req Real Estate Fund i AS → KM Real Estate AS → Klaveness Marine Holding AS → KKN Invest AS og SVG Property AS → KM Real Estate AS → Klaveness Marine Holding AS → KKN Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av HP Stadionblokken C AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Oslo Kommune gjennom SVG Property AS → Oslo Pensjonsforsikring AS | 24 % | 12,2 mill. kr | – |
| Pensjonskassen for Helseforetakene i Hovedstadsområdet gjennom SVG Property AS | 17,1 % | 8,6 mill. kr | – |
| Castellum AB (publ) gjennom SVG Property AS → Entra ASA | 5,6 % | 2,8 mill. kr | – |
| Karianne Klaveness Holmen gjennom SVG Property AS → Req SVG Property Holding AS → Req Real Estate Fund i AS → KM Real Estate AS → Klaveness Marine Holding AS → Kak Shipping Invest AS; SVG Property AS → KM Real Estate AS → Klaveness Marine Holding AS → Kak Shipping Invest AS. Eier også aksjer i Happy Horses AS (100 %), Tek Marine AS (50 %), Vestfjorden Vann og Avløp AS (0,33 %) | 5 % | 2,6 mill. kr | 7 914 kr |
| Kristine Klaveness gjennom SVG Property AS → Req SVG Property Holding AS → Req Real Estate Fund i AS → KM Real Estate AS → Klaveness Marine Holding AS → KKN Invest AS; SVG Property AS → KM Real Estate AS → Klaveness Marine Holding AS → KKN Invest AS. Eier også aksjer i Client Pioneer AS (100 %), Tek Marine AS (50 %), Gumøy Golf AS (0,43 %), Vestfjorden Vann og Avløp AS (0,33 %), Orkla ASA (under 0,01 %) | 5 % | 2,6 mill. kr | 7 914 kr |
| Ole Ertvaag gjennom SVG Property AS → Camar Eiendom Holdco AS → Camar Eiendom AS → Eføy Investering AS | 4,6 % | 2,3 mill. kr | 5 847 kr |
| Fastighets AB Balder gjennom SVG Property AS → Entra ASA | 4,1 % | 2,1 mill. kr | – |
| John Arild Ertvaag gjennom SVG Property AS → Camar Eiendom Holdco AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS. Eier også aksjer i Heidrun Hagen AS (98,64 %) | 3,6 % | 1,8 mill. kr | 787 kr |
| Silje Ertvaag gjennom SVG Property AS → Camar Eiendom Holdco AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Silco AS | 3,4 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Sindre Ertvaag gjennom SVG Property AS → Camar Eiendom Holdco AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Sincap AS | 3,4 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Stine Ertvaag gjennom SVG Property AS → Camar Eiendom Holdco AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Stifi AS | 3,4 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Sevencs Holding AG gjennom SVG Property AS → Sevencs AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,4 % | 1,2 mill. kr | – |
| Pillage 2 S.À R.L. gjennom SVG Property AS → Camar Eiendom Holdco AS → Sapiens Eiendom AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2 % | 999 248 kr | – |
| Skandinaviska Enskilda Banken AB gjennom SVG Property AS → Entra ASA | 1 % | 525 291 kr | – |
| Alfie Haaland gjennom SVG Property AS → Camar Eiendom Holdco AS → Sapiens Eiendom AS → Tyrannus AS. Eier også aksjer i Kungu 33 AS (0,77 %), Salt Value AS (0,31 %), Impact Technology Systems AS (0,22 %), Erh AS (0,12 %), Bluenord ASA (0,04 %) og 1 andre | 0,8 % | 428 249 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 63,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 50,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 518 925 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SVG PROPERTY AS økte med 176,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOLTERMANNS VEG UTVIKLING AS i 2025.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOLTERMANNS VEG UTVIKLING 2 AS i 2025.
- Finansinntektene i REQ SVG PROPERTY HOLDING AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 39,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i REQ REAL ESTATE FUND I AS økte med 42,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HP STADIONBLOKKEN C AS falt med 46,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SVG PROPERTY AS falt med 513,6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BRATTØRKAIA 13B AS i 2024.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MARKEN 37 AS i 2024.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KONGENS GATE 87 AS i 2024.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CORT ADELERS GATE 30 AS i 2024.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DRONNINGENS GATE 2 AS i 2024.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BISPEN AS i 2024.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SAVOY HOLDING AS i 2024.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BRATTØRKAIA AS i 2024.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOLTERMANNS VEG 70 AS i 2024.
- ENTRA ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOLTERMANNS VEG 1-13 AS i 2024.
- Finansinntektene i REQ SVG PROPERTY HOLDING AS steg fra 85 931 kr i 2023 til 1,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i REQ REAL ESTATE FUND I AS økte med 200 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i REQ REAL ESTATE FUND I AS steg fra 1,6 mill. kr i 2023 til 20,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Oslo Kommune
- Eier: Pensjonskassen for Helseforetakene i Hovedstadsområdet
- Eier: Castellum AB (publ)
- Eier: Fastighets AB Balder
- Eier: Skandinaviska Enskilda Banken AB
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.