Anslag · inntektsår 2025
Ceramic Powder Technology AS
Org.nr. 991900829 · AS · Produksjon av andre uorganiske kjemiske råvarer · Trondheim
Aksjene i Ceramic Powder Technology AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 67 087 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ceramic Powder Technology AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 9,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, så avkastningen er 14,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Ceramic Powder Technology AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 157 211 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 880 041 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Ceramic Powder Technology AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 133 699 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 11 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 90 709 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 83 107 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ceramic Powder Technology AS?
Ceramic Powder Technology AS eies til slutt av Personlig eier A (84,1 % gjennom Add Venture AS), Personlig eier B (2,8 % gjennom Glenne Invest AS), Personlig eier C (2,4 %), Personlig eier D (2,4 %) og Personlig eier E (2,4 %), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ceramic Powder Technology AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Add Venture AS | 84,1 % | 8,5 mill. kr | 67 087 kr |
| Personlig eier B gjennom Glenne Invest AS | 2,8 % | 285 489 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 2,4 % | 243 596 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 2,4 % | 243 596 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 2,4 % | 243 596 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,3 % | 228 391 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,4 % | 142 744 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 0,9 % | 85 647 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 0,9 % | 85 647 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,3 % | 28 579 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,1 % | 14 294 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 12,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 83 107 kr
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.