Anslag · inntektsår 2025
Beths Beauty Center AS
Org.nr. 991723803 · AS · Frisering og barbering · Oslo
Aksjene i Beths Beauty Center AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 27 757 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Beths Beauty Center AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 111,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, så avkastningen er 160,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Beths Beauty Center AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 34,9 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 229 191 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 660 037 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Beths Beauty Center AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 17,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 95,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (183 190 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 127 275 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 113 871 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Beths Beauty Center AS?
Beths Beauty Center AS eies til slutt av Rko AB (64,5 % gjennom Beth's Beauty Holding AS → Röko Holding AS), Personlig eier A (34,5 % gjennom Beth's Beauty Holding AS → Elo Holding AS), Personlig eier B (0,5 % gjennom Beth's Beauty Holding AS) og Personlig eier C (0,5 % gjennom Beth's Beauty Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Beths Beauty Center AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Rko AB gjennom Beth's Beauty Holding AS → Röko Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 64,5 % | 8,5 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Beth's Beauty Holding AS → Elo Holding AS | 34,5 % | 4,5 mill. kr | 27 757 kr |
| Personlig eier B gjennom Beth's Beauty Holding AS | 0,5 % | 65 735 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Beth's Beauty Holding AS | 0,5 % | 65 735 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 16,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 27 757 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 113 871 kr
Hendelser i eierkjeden
- BETHS BEAUTY CENTER AS delte anslagsvis ut 17,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (19 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,2 mill. kr).
- ELO HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i RAM TECHNOLOGIES NORWAY AS i 2025.
- ELO HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i RAMTECH ENGINEERING AS i 2025.
- ELO HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i RAM DECOM NORWAY AS i 2025.
- ELO HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i RAM OFFSHORE NORWAY AS i 2025.
- BETHS BEAUTY CENTER AS delte anslagsvis ut 17,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,3 mill. kr).
- ELO HOLDING AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i OSLO LAGER INVEST AS i 2024.
- ELO HOLDING AS delte anslagsvis ut 22,1 mill. kr for 2023, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2022 (165,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2023 (9,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2023 (152,2 mill. kr).
- Finansinntektene i ELO HOLDING AS steg fra 1,4 mill. kr i 2022 til 11,4 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.