Anslag · inntektsår 2025
Yx Eiendom Vestby AS
Org.nr. 991718249 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Vestby
Aksjene i Yx Eiendom Vestby AS gir de 16 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Yx Eiendom Vestby AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 22,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,51 % av den samme verdien, så avkastningen er 43,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Yx Eiendom Vestby AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 85 505 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 63 915 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Yx Eiendom Vestby AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 85 505 kr. Bankinnskuddene økte med 139 126 kr. Det er i snitt tatt ut 1,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 27,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (50 685 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 29 725 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 31 506 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Yx Eiendom Vestby AS?
Yx Eiendom Vestby AS eies til slutt av Personlig eier A (21,8 % gjennom Kirkeveien 8 AS → TTC Invest AS → Urban Invest AS), Personlig eier B (19,6 % gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Fornybar Felles Holding AS → Fornybar Holding AS), Personlig eier C (13,9 % gjennom Kirkeveien 8 AS → TTC Invest AS → Urbanski Invest AS), Personlig eier D (8,9 % gjennom Kirkeveien 8 AS → TTC Invest AS → Satin Bower AS) og Personlig eier E (7,2 % gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Ajks AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Yx Eiendom Vestby AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Kirkeveien 8 AS → TTC Invest AS → Urban Invest AS | 21,8 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Fornybar Felles Holding AS → Fornybar Holding AS | 19,6 % | 961 865 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Kirkeveien 8 AS → TTC Invest AS → Urbanski Invest AS | 13,9 % | 680 702 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Kirkeveien 8 AS → TTC Invest AS → Satin Bower AS | 8,9 % | 436 233 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Ajks AS | 7,2 % | 354 371 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS | 7,2 % | 354 371 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Isak Invest AS | 5,3 % | 259 450 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Le Holding 1 AS | 3,6 % | 177 186 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Tig Invest AS | 2,1 % | 101 249 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → JG Next AS | 1,5 % | 75 937 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Le Holding 1 AS | 0,8 % | 37 968 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Le Holding 1 AS | 0,8 % | 37 968 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Isak Invest AS | 0,6 % | 31 640 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Isak Invest AS | 0,6 % | 31 640 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Kirkeveien 8 AS → Wessel Eiendom AS → Munch Holding AS → Isak Invest AS | 0,6 % | 31 640 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 31 506 kr
Hendelser i eierkjeden
- YX EIENDOM VESTBY AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,4 mill. kr).
- Finansinntektene i TTC INVEST AS steg fra 26,6 mill. kr i 2024 til 127,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TTC INVEST AS gikk fra 14,3 % til 0 % av aksjene i 4HUMAN INVEST AS i 2025.
- TTC INVEST AS gikk fra 5,7 % til 4,7 % av aksjene i AVARN SECURITY GROUP HOLDING AS i 2025.
- TTC INVEST AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i INAPRIL AS i 2025.
- Finansinntektene i URBAN INVEST AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 4,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- YX EIENDOM VESTBY AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr).
- TTC INVEST AS gikk fra 6,8 % til 5,7 % av aksjene i AVARN SECURITY GROUP HOLDING AS i 2024.
- WESSEL EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DYRLØKKEVEIEN 13 AS i 2024.
- MUNCH HOLDING AS delte anslagsvis ut 34,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (287,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (263,9 mill. kr).
- MUNCH HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i PEGASUS HELICOPTER AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.