Anslag · inntektsår 2025
Ablemagic AS
Org.nr. 991326804 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Trondheim
Aksjene i Ablemagic AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Ablemagic AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 4,5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 7 576 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Ablemagic AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 4,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 854 010 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ablemagic AS?
Ablemagic AS eies til slutt av Personlig eier A (51,3 % gjennom The Benign Mount Archives AS), Personlig eier B (14,6 %), Personlig eier C (11,2 %), Personlig eier D (11,2 %) og Personlig eier E (4,8 % gjennom Moum Lo AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ablemagic AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom The Benign Mount Archives AS | 51,3 % | 775 924 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 14,6 % | 221 376 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 11,2 % | 169 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 11,2 % | 169 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Moum Lo AS | 4,8 % | 71 947 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Moum Lo AS | 4,8 % | 71 947 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 2,2 % | 33 206 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ABLEMAGIC AS gikk fra 43,7 % til 8,9 % av aksjene i ABLEMAGIC AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ABLEMAGIC AS gikk fra 43,7 % til 8,9 % av aksjene i ABLEMAGIC AS i 2025.
- THE BENIGN MOUNT ARCHIVES AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i MUNTI MAGIC AS i 2025.
- Finansinntektene i MOUM LO AS steg fra 308 584 kr i 2024 til 1,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- THE BENIGN MOUNT ARCHIVES AS gikk fra 49,7 % til 43,7 % av aksjene i ABLEMAGIC AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JAN ERIK WOLD gikk fra 32,3 % til 0 % av aksjene i ABLEMAGIC AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Personlig eier B gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i ABLEMAGIC AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- THE BENIGN MOUNT ARCHIVES AS gikk fra 49,7 % til 43,7 % av aksjene i ABLEMAGIC AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Munti Magic AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.