Anslag · inntektsår 2025
Dermanordic Holding AS
Org.nr. 991314660 · AS · Engroshandel med parfyme og kosmetikk · Asker
Aksjene i Dermanordic Holding AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 394 098 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 74,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Dermanordic Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −25 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Dermanordic Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 49,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,8 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Dermanordic Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 49,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 17 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 43,5 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 1,3 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 56,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 578 012 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 779 642 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Dermanordic Holding AS?
Dermanordic Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (21,4 % gjennom Tyns-Ring AS og Tyns-Ring AS → CR Capital AS), Personlig eier B (10,8 % gjennom Look North AS), Personlig eier C (10,5 % gjennom NSV Invest AS → Ringnes Holding 2 AS → CR JR Holding AS og Ringnes Holding 2 AS → CR JR Holding AS), Personlig eier D (10,5 % gjennom NSV Invest AS → Ringnes Holding 2 AS → Duks Capital AS og Ringnes Holding 2 AS → Duks Capital AS) og Personlig eier E (10,5 % gjennom NSV Invest AS → Ringnes Holding 2 AS → Moss Maxima AS og Ringnes Holding 2 AS → Moss Maxima AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Dermanordic Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Tyns-Ring AS; Tyns-Ring AS → CR Capital AS | 21,4 % | 15,9 mill. kr | 141 383 kr |
| Personlig eier B gjennom Look North AS | 10,8 % | 8 mill. kr | 62 787 kr |
| Personlig eier C gjennom NSV Invest AS → Ringnes Holding 2 AS → CR JR Holding AS; Ringnes Holding 2 AS → CR JR Holding AS | 10,5 % | 7,8 mill. kr | 60 452 kr |
| Personlig eier D gjennom NSV Invest AS → Ringnes Holding 2 AS → Duks Capital AS; Ringnes Holding 2 AS → Duks Capital AS | 10,5 % | 7,8 mill. kr | 60 452 kr |
| Personlig eier E gjennom NSV Invest AS → Ringnes Holding 2 AS → Moss Maxima AS; Ringnes Holding 2 AS → Moss Maxima AS | 10,5 % | 7,8 mill. kr | 60 452 kr |
| Personlig eier F gjennom NSV Invest AS → Tricolor AS | 2,9 % | 2,2 mill. kr | 4 087 kr |
| Personlig eier G gjennom NSV Invest AS → Far-Ship AS | 2,6 % | 1,9 mill. kr | 1 596 kr |
| Personlig eier H gjennom NSV Invest AS → Bahrebra AS | 2,6 % | 1,9 mill. kr | 1 520 kr |
| Personlig eier I gjennom NSV Invest AS → Margin AS → Mablis AS; NSV Invest AS → Margin AS | 2,6 % | 1,9 mill. kr | 1 369 kr |
| Personlig eier J gjennom NSV Invest AS → Loke AS | 2,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom NSV Invest AS → Calle AS | 2,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom NSV Invest AS → Bob Merlin AS | 1,8 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom NSV Invest AS → Neuff AS | 1,8 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom NSV Invest AS → Sjeltepetter AS | 1,8 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom NSV Invest AS → Bahrebra AS | 1,7 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 92,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 74,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 779 642 kr
Hendelser i eierkjeden
- RINGNES HOLDING AS gikk fra 22,7 % til 0 % av aksjene i DERMANORDIC HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- DERMANORDIC HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HUDPLEIEAKADEMIET AS i 2025.
- TYNS-RING AS delte anslagsvis ut 39 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (497,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (109,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (568,7 mill. kr).
- Finansinntektene i TYNS-RING AS steg fra 57,4 mill. kr i 2024 til 207,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TYNS-RING AS gikk fra 4,9 % til 2,8 % av aksjene i SELMER BULK AS i 2025.
- TYNS-RING AS delte anslagsvis ut 89,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (538,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (49 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (497,9 mill. kr).
- TYNS-RING AS gikk fra 13,2 % til 0 % av aksjene i NSV INVEST AS i 2024.
- TYNS-RING AS gikk fra 5 % til 3,7 % av aksjene i DIESELGÅRDEN AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.