Anslag · inntektsår 2025
Yttr AS
Org.nr. 991118225 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Yttr AS gir de 24 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Yttr AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −80,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,25 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Yttr AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 24,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 210 444 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Yttr AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 24,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 75 017 kr og den langsiktige gjelden økte med 2,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 12 531 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 947 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 7 789 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Yttr AS?
Yttr AS eies til slutt av Verdane Freya Xi Investments AB (30,8 % gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS), Personlig eier A (20,6 % gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → MMM AS og 1242 Apps AS → MMM AS), Personlig eier B (11,3 % gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Tanstaafl AS og 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Tanstaafl AS), Personlig eier C (11,1 % gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Silver Bullet AS og 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Silver Bullet AS) og Personlig eier D (6 % gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS og 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Yttr AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Verdane Freya Xi Investments AB gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 30,8 % | 780 843 kr | – |
| Personlig eier A gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → MMM AS; 1242 Apps AS → MMM AS | 20,6 % | 522 646 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Tanstaafl AS; 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Tanstaafl AS | 11,3 % | 288 132 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Silver Bullet AS; 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Silver Bullet AS | 11,1 % | 280 667 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 6 % | 151 627 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 1,6 % | 41 355 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 1,6 % | 41 355 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 1,6 % | 41 355 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Helw AS | 1,5 % | 37 322 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → SXP Capital AS | 1,5 % | 37 322 kr | 0 kr |
| Saltasviken AB gjennom 1242 Apps AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,3 % | 33 009 kr | – |
| Personlig eier J gjennom 1242 Apps AS → Ragnarök Invest AS | 1,3 % | 31 917 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom 1242 Apps AS → Yusan AS | 0,8 % | 20 159 kr | 0 kr |
| Aggergaard Holding Aps gjennom 1242 Apps AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 18 257 kr | – |
| Jenswilly Holding Aps gjennom 1242 Apps AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 18 257 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 3,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 7 789 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i 1242 APPS AS økte med 7,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS økte med 30,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN AS falt med 361,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i AMP ELEVEN AS steg fra 14 085 kr i 2024 til 1,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AMP ELEVEN AS gikk fra 49,2 % til 44 % av aksjene i AMP ELEVEN II AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i YTTR AS falt med 4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i 1242 APPS AS falt med 89,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS falt med 75,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- REAKTOR RETURNS AS delte anslagsvis ut 16,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (312,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (302,9 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.