Anslag · inntektsår 2025
SN Stålbygg AS
Org.nr. 990944636 · AS · Oppføring av bygninger · Stord
Aksjene i SN Stålbygg AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener SN Stålbygg AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 14,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,44 % av den samme verdien, så avkastningen er 32 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i SN Stålbygg AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 732 982 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 37 553 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med SN Stålbygg AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 732 982 kr. Bankinnskuddene økte med 4,5 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 376 672 kr. Det er i snitt tatt ut 1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 29 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (34 498 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 8 246 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 21 444 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier SN Stålbygg AS?
SN Stålbygg AS eies til slutt av Personlig eier A (26,7 % gjennom Gefro Finans AS → Runestad Investering AS → Runestad Holding AS), Personlig eier B (24 % gjennom Gefro Finans AS → Randaberg Havnelager Eiendom AS → Randaberg Havnelager Holding AS → Sveisen AS), Personlig eier C (23,3 % gjennom Laru AS), Personlig eier D (11,7 % gjennom CK Vika AS) og Personlig eier E (11,7 % gjennom CK Vika AS), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av SN Stålbygg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Gefro Finans AS → Runestad Investering AS → Runestad Holding AS | 26,7 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Gefro Finans AS → Randaberg Havnelager Eiendom AS → Randaberg Havnelager Holding AS → Sveisen AS | 24 % | 937 059 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Laru AS | 23,3 % | 911 032 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom CK Vika AS | 11,7 % | 455 516 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom CK Vika AS | 11,7 % | 455 516 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Gefro Finans AS → Randaberg Havnelager Eiendom AS → Randaberg Havnelager Holding AS | 2,7 % | 104 121 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 21 444 kr
Hendelser i eierkjeden
- GEFRO FINANS AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i KAF1 AS i 2025.
- GEFRO FINANS AS gikk fra 22 % til 0 % av aksjene i TVEITA GARDSINVEST AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i HORNELANDSVEGEN 200 AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 22 % til 0 % av aksjene i TVEITA GARDSINVEST AS i 2025.
- SN STÅLBYGG AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,8 mill. kr).
- GEFRO FINANS AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FRONTA AS i 2024.
- RUNESTAD INVESTERING AS delte anslagsvis ut 13,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (70,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (71,3 mill. kr).
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAVANGER INSTALLASJON AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i SVEISEN AS økte med 200,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i SVEISEN AS steg fra 2 429 kr i 2023 til 35 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i RUNESTAD HOLDING AS steg fra 713 384 kr i 2022 til 5,6 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.